Zahájení soutěže předcházelo odstoupení starého volejbalového výboru, které se neobešlo bez problémů, ale po jejich zdárném vyřešení okresní soutěž mužů i žen mohla v sobotu odstartovat.

V Žulové se představili dva nováčci: Javorník a Okresní volejbalový klub z Jeseníku (OVK). Tým Javorníku se po několikaleté pauze vrací zpět do soutěže, avšak v případě OVK se jedná o bývalé hráče Pohody, kteří po ukončení loňské sezóny přestoupili do nově vzniklého klubu.

Navýšením počtu družstev na šest se musel upravit systém soutěže tak, aby se jednotlivé turnaje stihly odehrát v rozumném časovém limitu. Na valné hromadě OVS se odsouhlasil herní systém, při kterém má v každém turnaji jeden z týmů volno a tím se prakticky odehraje turnaj jako při účasti jen pěti týmů. První volno připadlo na obhájce prvenství TJ Řetězárnu Česká Ves.

Sobotní turnaj zahájil duel mezi černým koněm loňské sezóny Nýznerovem a OVK, ve kterém si nováček při své premiéře připsal plný počet bodů za vítězství 2:0. To druhý nováček, tým Javorníku, tak úspěšný nebyl a v druhém zápase turnaje prohrál s Lipovou 0:2. Ani v dalších zápasech si Javorník nevedl lépe. V celém turnaji nevyhrál žádný set a tím pádem obsadil až poslední místo.

Nýznerov porážka v úvodním zápase nakopla, zbývající zápasy již dokázal dotáhnout do vítězného konce a s šesti body celý turnaj vyhrál. Na druhém místě skončila Lipová, byť jen horším poměrem míčů. Přitom účast Lipové v soutěži byla podmíněna zaplacením celoročního startovného před zahájením ročníku.

Rovněž o pořadí na třetím místě rozhodoval poměr míčů, který vyzněl lépe pro Uragán a na OVK zbylo čtvrté místo.

První turnaj přinesl celkem vyrovnané zápasy (mimo duely s Javorníkem), kdy čtvrtý v pořadí dokázal porazit prvního, ale prohrál v zápase o třetí místo. Některé týmy však nastoupily v neúplných sestavách. Uvidíme v jaké formě nastoupí v dalším turnaji obhájce Česká Ves, která bude oslabena o svého zraněného kapitána.

Následující turnaj se bude hrát v sobotu 14. listopadu 2009. Bližší informace je možno najít na stránkách www.voljes.estranky.cz.

Jan Škoda

VÝSLEDKY

POŘADÍ