Velkou formu Ondřej Bank prokazoval již během měřených tréninků, ve kterých zajížděl dvanáctý čas. V páteční superkombinaci, která předcházela hlavnímu víkendovému programu ve Wengenu, pak nejlepší český sjezdař získal cenné osmé místo.

Na to chtěl navázat i v nedělním sjezdu, na jehož start se postavila největší esa světového alpského lyžování. „Tajně pokukuji po desítce, což by byl luxusní výkon, ale spokojený budu i do dvacítky. Hlavně získat nějaké body," řekl před závodem Ondřej Bank Radiožurnálu.

V neděli se ve Švýcarsku už umoudřilo počasí, vysvitlo slunce a na závodníky tak čekala celá strastiplná trať v úctyhodné délce 4422 metrů.

Ondřej Bank s vysokým startovním číslem 43 předvedl fantastickou jízdu a od prvních mezičasů se držel mezi nejlepšími. „Nahoře jsem byl na úrovni nejlepších, ale dole mi trošku došly síly a už to byl velký boj. Trošku se podepsala daň, že jsem tady jel první sjezd speciál," řekl Ondřej Bank po dojezdu.

Legendární sjezdovku Lauberhorn nakonec český závodník projel v čase 2:37:79 a zařadil se na devátou pozici a zajel tak jeden z nejhodnotnějších výsledků kariéry.

„Deváté místo je úžasné, v koutku duše jsem v něj doufal po těch trénincích. Jsem rád, že to všechno funguje," usmíval se Ondřej Bank v rozhovoru s reportérem Radiožurnálu.

Slavný závod vyhrál Rakušan Hannes Reichelt, na kterého Ondřej Bank ztratil vteřinu a 65 setin.

Skvělou sjezdařskou formu může Ondřej Bank znovu prodat již příští víkend, kdy se jede další z klasických sjezdů Hahnenkamm v rakouském Kitzbühelu.