„Všichni kolem říkají, že vypadám líp a líp, což nevím, jestli mám brát vážně, ale já se cítím od začátku docela dobře," řekl Ondřej Bank, který ve středu ve Vailu podstoupil kontrolní vyšetření a lékaři mu povolili návrat do vlasti.

Po příletu čtyřiatřicetiletý borec původem z Rudy nad Moravou čelil otázkám novinářů na krkolomný pád.

Ondřej Bank po příletu na pražské letiště se zraněními z těžkého pádu na MS v Beaver Creeku  „Naštěstí jsem nevnímal tu nejhorší pasáž. Bezvědomí šlo kolem mě. Od té doby se ale cítím dobře, vnímám docela dobře, hned jsem věděl, co je za datum, což normálně ani nevím. Takže asi se mi spíš rozsvítilo," žertoval Ondřej Bank, který si ze šampionátu v americkém Coloradu přivezl historické sedmé místo z královské disciplíny – sjezdu.

O den později však přišla osudná alpská kombinace, kterou nedokončil.

Cestu zpět do České republiky si sjezdař užíval v business třídě.

„To bylo docela dobré. Celou dobu jsem spal, servisman Robin Kasper mě hlídal, jestli nespím moc tvrdě," usmíval se Ondřej Bank, který kvůli časovému posunu cítil únavu.

„Na to, co se posledních pár dní dělo, se cítím docela dobře," zdůraznil.

Hrůzný pád Ondřeje Banka na MS ve sjezdovém lyžování v Beaver Creeku

Hrůzný pád Ondřeje Banka v Beaver Creeku. Foto: ČTK/AP

"Pouze" otřes mozku, rány a výron

Ačkoliv karambol na posledním skoku vypadal děsivě, vyvázl Ondřej Bank „pouze" s otřesem mozku, tržnými ránami v obličeji, výronem v kotníku a nalomenou zánártní kůstkou.

V nemocnici na Homolce jej v pátek čekají další testy.

„Když už tady jsem, tak to uděláme poctivě, nechceme nic podcenit. Uvidíme, jestli bude třeba udělat nějaký menší operační zákrok toho kotníku. Ty ostatní oděrky, to nevadí," řekl Ondřej Bank.

Hrůzný pád Ondřeje Banka na MS ve sjezdovém lyžování v Beaver Creeku

Hrůzný pád Ondřeje Banka v Beaver Creeku. Foto: ČTK/AP

Pokračovat nemá smysl

V závěru letošní sezony se už ve Světovém poháru pravděpodobně neobjeví.

„Pokračovat v sezoně nemá smysl. Když mi řeknou, že nemám zlomenou kůstku, tak proč ne, ale teď to není téma. Momentálně je hlavní vědět, že se s mozkem nic moc nestalo, že by to nemělo mít následky a pak se bude řešit lyžování a další věci," nechtěl předbíhat.

„Sedneme si s týmem a řekneme si, jestli máme motivaci a výzvy, které nás táhnou, a nebo pro mě bude doma lepší zůstat s rodinou doma a užívat si," dodal šumperský sjezdař.