V sobotu se konala soutěž v Pavlově, které se zúčastnilo 28 družstev mužů a 10 družstev žen. Nejlepšího výsledku dosáhlo družstvo Olešnice, které dokončilo svůj pokus za 15,76 s a těsně zvítězilo před druhým v pořadí, kterým bylo družstvo domácího Pavlova s výsledným časem 15,99 s. Na třetím místě se umístilo družstvo Ráječku – čas 16,20 s, které podává spolehlivé výkony, které jim stačí, aby se drželi v poklidné části tabulky Holba Cupu.

Překvapením v letošním roce jsou výkony některých družstev, která dříve bývala na chvostu výsledkových listin. Konkrétně se jedná o družstvo Maršíkova, které dosáhlo na této soutěži času 16,48 s a obsadilo skvělé čtvrté místo. Naopak v poslední době se nepříliš daří některým věhlasným družstvům jako Bohuslavice, čas 18,49 s (14. místo)a také družstvo Dolní Libiny, čas 17,96 s (9. místo) a některá družstva se vůbec této soutěže nezúčastnila.

V kategorii žen zvítězil suverén letošní sezony, a to družstvo žen z Rájce časem 21,46 s a jasně ukázalo, že letos není žádný jiný kandidát na celkové vítězství v Holba Cupu kategorie žen. Na druhém místě se umístilo družstvo žen z Hrabové časem 21,56 s a na třetím místě se umístilo družstvo žen z Rohle časem 23,89 s. Nezdarem skončila soutěž pro družstvo domácích žen z Pavlova, které skončilo s neplatným pokusem.

V neděli se konala soutěž v Nemrlově, které se zúčastnilo 16 družstev žen a 42 družstev mužů. Soutěž se nesla v duchu neplatných pokusů, což dokazuje 7 neplatných pokusů v kategorii mužů a 5 v kategorii žen.

V kategorii mužů se tradičně nepříliš dařilo družstvu domácích, jak známo pravidlo, že doma se nevyhrává, se potvrdilo i na této soutěži, kde družstvo Nemrlova skončilo na 8. místě časem 15,57 s. V závěru startovního pole bylo družstvo Janovic, které časem 14,83 s dosáhlo nejlepšího času a po zásluze zvítězilo. Na opačném pólu startovní listiny bylo družstvo Břevence, které se rozběhlo na trať jako druhé v pořadí a časem 15,08 s obsadilo druhé místo.

V závěru ještě družstvo Nové Dědiny předvedlo výkon za 15,20 s a obsadilo třetí místo. Zlepšený výkon předvedly Bohuslavice, které časem 15,51 s obsadily páté místo společně s Třeštinou, která dosáhla stejného času.

V kategorii žen se nejlépe dařilo družstvu žen z Nové Dědiny, které časem 18,95 s obsadilo zaslouženě první místo. Druhé místo obsadilo suverénní družstvo děvčat z Rájce, a to časem 19,65 s. Na třetím místě skončila děvčata z Brníčka, která startovala jako poslední a časem 21,10 s obsadila třetí místo. Autor: Milan Churavý

výsledky.

výsledky.