Ten našel terény a zázemí pro klasickou trať v sobotu 9. dubna v Horních Studénkách a v neděli 10. dubna pro štafetové běhy v terénu u Zborova.

V sobotu se sjelo za velmi větrného počasí do Horních Studének celkem 611 závodníků, aby bojovali o nejlepší umístění a body na klasické trati. Pořadatelé vytyčili celkem náročné trasy na kopcích nad vesnicí - místy těžce průběžný les byl proložen přeběhy přes louky do dalších lesnatých částí. Mistrovství se zúčastnila celkem početná výpravy orientačních běžců ze čtyř šumperských oddílů, kteří posbírali nejen spoustu bodů do celoroční soutěže,ale často stanuli i na stupních nejvyšších.

V kategorii D-14 se umístila na 5. místě Dominika Smrčková z KSU a na 6. místě Hana Horvátová z ASU. V D-16 vybojovala Zuzka Kašparová 3. místo a čtvrtá byla její oddílová kolegyně Karolína Machusová - obě ze Severky. V D-18 stříbro vybojovala Aneta Vozdová z KSU, osmá byla Pavlína Mátlová z ASU a 10. Hana Janů z KSU. Mezi dvacetiletými vystoupila na stříbrný stupínek Lenka Křečková z ASU.

Mezi veteránkami bodovaly v D-35 na 5. místě Gabriela Hudosová a na 7. místě Helena Rozsívalová - obě z KSU.

V D-40 získala „bramboru" 4. místem Ivana Kašparová ze Severky a ze stejného oddílu se v D-45 umístila na 5. místě Iveta Ostřanská. V D-60 získala bronz Věra Kupcová z HSU.

Mezi chlapci na sebe nejvíc upozornili svým výkonem v H-12 1. místem Ondra Jílek, kterého na stupně vítězů doprovodil 2. místem Ondra Šrámek - oba z KSU a bronz získal 3. místem Matěj Matoušek ze Severky, kterého jistil ještě 5. místem jeho oddílový kolega Petr Kašpar.

Mezi muži v H-21 vybojoval bronz Martin Poklop - následoval na 4. místě Václav Král - oba ze Severky. Do první desítky se 9. místem prodral Jakub Halama z KSU.

Mezi veterány se prosadili - v H-40 8. místem Jaroslav Kašpar ze Severky a v H-45 6. místem Jan Souček ze stejného oddílu. Kategorii H-55 vyhrál Jaromír Komárek z KSU. Mezi nejstaršími se v H-65 prosadil 4. místem Josef Ostřanský a v H-75 stříbrný Hubert Uhmann - oba ze Severky.

Štafety se běhaly v okolí Zborova

V neděli 10. dubna se přesunulo těžiště závodů o několik kilometrů na východ k obci Zborov. O něco teplejší, ale stále větrné počasí se stalo kulisou štafetových závodů.

Ještě těžší, převýšením i terénem náročnější tratě tentokrát prověřily, kolik sil zbylo závodníkům z předchozího dne. Téměř dvacítku štafet nasadily šumperské oddíly do souboje s více jak stovkou štafet soupeřů. Výsledky ukázaly,že jsme v tomto souboji nehráli druhé housle.

V DH-12 zvítězila štafeta KSU ve složení Jílek, Müller, Šrámek a 4. místo vybojovala štafeta ASU ve složení Žoužela, Plhal, Plhalová. I štafeta D-14 ze stejného oddílu, ve složení Pukyšová, Habigerová, Smrčková zvítězila.

Mezi dorostenkami v D-18 vybojovala stříbro štafeta ASU ve složení Mátlová, Horvátová, Kolářová.

Na bronzový stupeň je doprovodila štafeta KSU ve složení Vozdová, Hnilicová a Janů.

Štafeta Severky (Neumannová, Machusová, Kašparová) v této kategorii vybojovala 8. místo.

Mezi ženskými štafetami se do první desítky v D-21 dostala 6. místem štafeta ASU ve složení Vávrová, Křečková, Labašová.

Mezi veteránkami na sebe upozornily svým výkonem a umístěním v D-105 2. místem štafeta KSU ve složení Rozsívalová, Reichlová, Hudosová a stejné umístění a stříbrný stupínek vybojovala štafeta Severky v D-140 ve složení Králová, Štáblová, Ostřanská.

Mezi chlapci potvrdila dobrou výkonnost v H-14 štafeta ASU, která ve složení Paukert, Kriegler, Kašpar vybojovala 5. místo. Na stupně vítězů vystoupila v H-18 stříbrná štafeta ASU ve složení Horvát, Šincl, Minář.

V mužských štafetách se v těžké konkurenci prodrali na bronzový stupeň v H-21 závodníci Severky ve složení Král, Matoušek, Poklop.

Mezi veterány neprodali svou kůži lacino štafety KSU, jejich štafeta ve složení Paloncý, Komárek, Šrámek doběhla v H-140 na 6. místě.

Zdárně jim sekundovala a kryla záda ve stejné kategorii štafeta Severky ve složení Štarha, Ostřanský, Dvořák.