Celkem v sedmi kategoriích podle závodního programu dívek se rozhodlo o přebornicích Olomouckého kraje.

V základním stupni reprezentovala GK Šumperk teprve sedmiletá Adéla Osladilová, která si odvezla medaili za druhé místo. V další kategorii mladších žákyň měl už Šumperk více želízek v ohni. Nejlépe dopadly Nikola Urbanová a Eliška Talandová, které se 6. a 8. místem vešly do první desítky. Další umístění šumperských závodnic: 11. Ludmila Stejskalová, 12. Michaela Pavlů, 14. Zuzana Poštulková a 15. Julie Hrozová.

V obtížnější kategorii starších žákyň se zadařilo Veronice Veselé, která získala pro Šumperk první titul přebornice kraje a předvede se na Mistrovství ČR ve Vysokém Mýtě. Agáta Kněžková potom obsadila 4. místo a Eva Kubíčková byla pátá.

Žákyně A v Prostějově reprezentovala Barbora Fricová, která skončila na pěkném 3. místě a Sabina Maršálková (4. místo). Obě dvě si tímto výkonem také zajistily účast na zmiňovaném mistrovství. Méně obtížnou kategorii žákyň B vyhrála šumperská závodnice Natálie Němcová, pro kterou končí sezóna na oblastní úrovni a o Mistrovství republiky se bude pokoušet až příští rok. V pořadí třetí šumperskou vítězkou tohoto závodu byla Tereza Vařeková, která se v kategorii juniorek B taktéž kvalifikovala na Mistrovství ČR konané ve Vysokém Mýtě 9. – 10. června.

To nejlepší z gymnastického umění mohli diváci vidět v kategorii kadetek. Ze tří zástupkyň GK Šumperk, které jsou členkami žákovského výběru ČR, se nejlépe umístila Marie Nevrklová (4. místo). Těsně za ní potom skončila Adéla Měrková (5. místo) a Vendula Měrková (6. místo).

Všechny tři závodnice se představily o víkendu 1. – 3. června v brněnské gymnastické hale. V Brně je doplnila ještě nejlepší šumperská gymnastka Viktorie Harásková, která se představila v mistrovské třídě, což je nejvyšší seniorská kategorie v ČR, ve které neměl Šumperk zástupkyni již několik let. Autor: Helena Konopová