„Na Valašsko jsme jeli s cílem, pokusit se uhrát postup do vyřazovacích bojů. Ale na druhou stranu jsme si byli vědomi toho, že domácím jde o hodně, když bojují o každý bod na hraně elitní osmičky,“ konstatoval pro Deník hrající předseda Asperu Petr Matěj, jehož tým se díky víkendovému úspěchu vyšvihl již na čtvrté místo tabulky východní skupiny.

Šumperk na rožnovské palubovce těžil především s povedeného nástupu, když si hned v úvodu díky dvěma slepeným trefám vytvořil důležitý náskok.

„Hodně nám pomohlo, že jsme se poměrně brzy dostali do vedení 2:0, čímž jsme nažhavené domácí poněkud zchladili a důležité bylo, že jsme je ani jednou v průběhu střetnutí nepustili do vedení,“ řekl dále jeden z nejzkušenějších borců šumperské sestavy, který se na konečném výsledku podílel jedním gólem.

Rožnov se před svými diváky stále držel na dostřel a před začátkem třetího dějství ztrácel jeden gól. Navíc jakmile Asper později odskočil na 4:6, domácí rychle kontrovali, leč Šumperk si dobře rozehraný zápas nechtěl nechat vzít.

Petr Čikl
Skvělý start a pak dlouhé zranění. Zase se do toho dostanu, věří ale Petr Čikl

„S přibývajícím časem se na holích Rožnova projevovala nervozita, zatímco pro nás by případná bodová ztráta nebyla až tak zásadním problémem. Možná i tento aspekt pak přispěl k tomu, že jsme dnešní duel dovedli do vítězného konce a oplatili tak soupeři porážku z prvního vzájemného střetnutí v Šumperku,“ byl rád Petr Matěj, když právě jeho trefa minutu před koncem uzavřela účet sobotního střetnutí.

„Do začátku vyřazovacích bojů doléčíme šrámy, určitě zapojíme do hry více i naše mladé hráče a v play-off se pokusíme dojít co možná nejdál,“ burcuje závěrem.

Do konce základní části nyní zbývají pouhé čtyři zápasy (ve hře je tedy dvanáct bodů). Asper má na své hlavní konkurenty Rožnov a Přerov shodný náskok 11 bodů, navíc oba hrají nyní vzájemný duel.

„Takže i kdybychom teoreticky všechno prohráli, tak minimálně jeden z nich nás už nepřeskočí,“ vysvětlil postupovou matematiku Asperu Petr Matěj.

1.FBK Sršni Rožnov pod Radhoštěm – Asper Šumperk 5:7 (2:3, 2:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 9. Burýšek (Tesárek), 18. Hegar (Polášek), 27. Kittel (Tesárek), 31. Najvar (Burýšek), 51. Kittel (Tesárek) – 7. Trávníček (Harapát), 8. Mrázek (Venouš), 14. Mannl (Mrázek), 25. Mrázek (Mannl), 35. Mannl (Šíma), 49. Kamler (Šíma), 59. Matěj (Trávníček). Rozhodčí: Repček – Tietz. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:2. Diváci: 97.

Asper Šumperk: Byvan – Šíma, Pírek, Mannl, Hruban, Mrázek, Mondek, Trávníček, Kamler, Zapletal, Paloušek, Vlček, Harapát, Maixner, Matěj, Venouš, Maus.