Stal se v individuální soutěži v Plzni vícemistrem Evropy. V týmové soutěži se Šárkou Musilovou bral rovnou titul mistra Evropy a vítězství si připsal také v italské Olbii a v Novém Městě nad Metují.

Na kvalitní sezónu chce navázat, proto v období od 6. do 10. března navštíví lázeňské prostředí ve Velkých Losinách, kde vyvrcholí soustředěním příprava na halové Mistrovství České republiky v paralukostřelbě konané 16. března v Plzni.

Jedno soustředění už má za sebou. Na podzim piloval střelbu v Třemošné u Plzně, teď se rozhodl pro Velké Losiny.

„Je tam možnost bezbariérového ubytování, střílet můžeme v sále místních lázní a večer, po dvoufázovém tréninku, si můžeme odpočinout v bazénu se siřičitou vodou. Prostě ideální místo,” libuje si úspěšný lukostřelec. Najít ubytování s vhodnými podmínkami pro vozíčkáře a lukostřelbu není jednoduché.

V září český sportovec začal vyhledávat handicapované lidi, kteří by se lukostřelbě chtěli věnovat. Neni důležité, zda závodně nebo pro radost, ale i tak si během krátké doby vyzkoušelo tento sport na sto lidí. Počet zájemců se navýšil a proto je rád, že ačkoliv nejedou všichni účastníci projektu DD ParaArchery, tak kapacitně soustředění zvládnou.

„Celkem nás jede pět. Z toho jsme tři lukostřelci. Nově pojede Rostislav Čichoň, který sice nestřílí dlouho, ale udělal za krátkou dobu velký pokrok. Nebude chybět ani vítězka v anketě Českého paralympijského týmu objev roku 2018 Tereza Brandtlová. A jako asistujícího pomocníka máme bývalého paralympijského sportovce Davida Vondráčka,” je David Drahonínský spokojený s výpravou.

„Čeká nás dopolední a odpolední trénink. Určitě během soustředění probereme mentální přípravu. Chceme pozvat místní a lázeňské hosty, ať si přijdou zkusit lukostřelbu a jeden den nám připraví rozcvičku, posilování a protahování můj kamarád a kondiční trenér Robert Rosenberg,” prozradil plány soustředění. Drahonínský už ve Velkých Losinách čtyřikrát pobýval, ale střílet v prostorách lázní bude poprvé.