Již několik let se drží David Drahonínský na nejvyšších příčkách paralympijských mezinárodních soutěží. Vyhrává však i nad svými zdravými kolegy a je inspirací pro řadu zdravotně postižených. Letos v listopadu bude hájit české barvy na mistrovství světa v thajském Bangkoku. Součástí jeho přípravy na šampionát je i relaxačně rehabilitační pobyt v Termálních lázních Velké Losiny. Ty pro účinky teplé sirné vody a specializované péči zaměřené na pohybový aparát vyhledává i řada další českých vrcholových sportovců.

„Každý sport zatěžuje pohybový aparát, u handicapovaných sportovců znatelněji než u zdravých. Z tohoto také vycházíme při stanovení rehabilitačního plánu pro sportovce, kteří u nás relaxují. Základem péče je fyzioterapie v kombinaci se stimulačními a relaxačními procedurami s různými formami využitím sirné vody," říká Tomáš Vilhelm, vedoucí lékař Lázní Velké Losiny, které patří do řetězce ROYAL SPA. „V našich lázních používáme nejteplejší a nejvydatnější sirnou vodu v České republice. Velmi dobře napomáhá udržovat v kondici profesionální i amatérské sportovce, urychluje přípravu jejich pohybového aparátu pro náročné fyzické výkony, skvěle obnovuje svalovou rovnováhu a napětí," dodal lékař.

David Drahonínský má za sebou úspěšné období. Tři roky za sebou přinesl České republice stříbrné medaile z ME ve francouzském Vichy (2010), z MS v italském Turínu (2011) a Letních paralympijských her v britském Londýně (2012). „Navíc dokončila studia na Metropolitní univerzitě Praha a získal práci ve Všeobecné zdravotní pojišťovně," vyjmenoval své úspěchy i v soukromém životě paralympik.

Prozradil, že lázně ve Velkých Losinách mu doporučil známý, který je rovněž na vozíčku a jezdí sem už léta. „V Bangkoku bych chtěl opět bojovat o nejvyšší příčky a věřím, že profesionální péče mi poskytne nejen potřebnou regeneraci před závěrečnou fází sportovní přípravy, ale i tolik potřebné dobití energie v duševní oblasti," dodal sportovec.

David Drahonínský usedl na invalidní vozík po pádu z balkonu třetího patra, kam ho přivedla náměsíčnost. Tehdy mu bylo šestnáct. Sedm let poté, v roce 2006, zvítězil na mistrovství České republiky nad zdravými lukostřelci, o dva roky později si se svým kladkovým lukem vystřílel na Letních paralympijských hrách v Pekingu zlato rekordem, který dodnes nebyl překonán.