V rozcvičení excelentní výkon na bradlech zacvičila zkušená Michaela Janků. V závodě se jí ale bezchybnou sestavu nepodařilo zopakovat, což ji stálo medailovou pozici a skončila na nepopulárním 4. místě.

Chuť si trenérka spravila výkony mladších děvčat narozených v roce 2011 až 2013. Zde to zacinkalo zásluhou Lucie Parasky, která si odváží cennou zlatou medaili a Klaudie Ďulíkové na třetím místě. Patricie Petrová skončila sedmá, Ivana Svobodová devátá.

Na poslední chvíli byly pozvány i gymnastky ročníku 2014. Vyrovnaný výkon zacvičila Terezie Paraska, za který získala pro šumperské gymnastky další bronzovou medaili, šestá byla Viktorie Peduzzi a devátá Ester Evjáková.

Ani malé holčičky nezahálely a vydaly se se svojí trenérkou Janou Žandovou a rozhodčí Julii Hvižďovou do Brna. Děvčata bojovala ve dvojboji přeskok – kladina (VS0A) a přeskok – prostná (VS1A), kde si vyzkoušela opět sestavy dle závodního programu pro zvládnutí výkonnostního stupně linie A, což je nevyšší možná soutěž pro děvčata v tomto věku.

Jiří Tkadlčík ovládl mistrovství Evropy asociace Ultimate Strongman v Jerevanu.
Zlatý návrat a světový rekord. Strongman Tkadlčík je mistrem Evropy

Jako první se představila Karolína Štefková v kategorii VS0A. Předvedla téměř bezchybné sestavy a odváží si krásné druhé místo.

Její oddílové kolegyně startovaly v kategorii VS1A, které se na krajském přeboru budou snažit o přímý postup na MČR ve sportovní gymnastice. V početné konkurenci předních moravských, ale i českých oddílu se neztratily. Kateřina Stromšíková byla čtvrtá a Tereza Štěpánková pátá.

V neděli 23. dubna se oddíl sportovní gymnastiky GK Šumperk vydal do Prostějova. Malé holčičky se zúčastnily závodu „Prostějovská mimina“ a starší Memoriálu M.Vaculíka. Soutěžilo se ve dvojboji bradla a kladina.

V nejmladší kategorii 2017 mělo město Šumperk jediné zastoupení – Klárku Snášelovou. Klárka si poprvé vyzkoušela silovou sestavu na bradlech. I když se nevyvarovala chybiček na kladině, přesto byla mezi vyhlášenými do desátého místa. Za svůj výkon si odváží krásné šesté místo.

V kategorii 2015/2016 se na čtvrtém místě umístila Tereza Štěpánková, pátá Kateřina Stromšíková a dvanáctá Karolína Štefková z celkového počtu 21 závodnic.

Memoriálu Milana Vaculíka se zúčastnilo 22 závodnic. Z nichž hned pět bylo ze Šumperka. Chyběla pouze nemocná Adéla Jurásková. Po zvládnutí dvojboje bylo vyhlášeno na každém nářadí 6 finalistek.

Dvojboj nejlépe zvládla Lucie Paraska, která byla druhá a do finále na bradlech nastupovala s nejvyšší známkou. Výkon se ji nepodařil zopakovat a na bradlech získala konečné 5. místo. Chuť si mohla spravit na kladině, kam se probojovala s druhou nejvyšší známkou, ale ani zde se nezadařilo, opět skončila pátá.

Fotbalisté Dubicka (v bílém), ilustrační foto.
Vedení 4:0 nestačilo. Dubicko předvedlo velký obrat, hrdina potřeboval zchladit

Skvělou formu si do Prostějova odvezla Patricie Petrová, která ve dvojboji byla čtvrtá. Ve finále zamakala a odměnou jí byly medailové žně. Na kladině zacvičila sestavu bez pádu a nejvyšší známkou za obtížnost zaslouženě získala zlato a na bradlech stříbro.

Další skvělý výkon předvedla Ester Evjáková, která se dostala do finále na bradlech a odměněna za pěknou sestavu byla bronzovou medailí. Celkově ve dvojboji, po nezdaru na kladině, byla devátá. Další pěkné umístění měla Viktorie Peduzzi - sedmá a Terezie Paraska po nezdaru na bradlech i na kladině byla třináctá.

Nyní čeká šumperská děvčata sportovní klání na domácí půdě s účastí z Maďarska a Slovenska.