Aktuální šumperskou sestavu tak nyní tvoří kvarteto Petr Wiesner (hrající kapitán týmu), Miroslav Žvátora, Jakub Formánek a Jiří Müller.

„Radek dal přednost rekreačnímu hokeji, a tudíž by nemohl patřičně trénovat. Jeho rozhodnutí však respektujeme. Proto jsme se vzájemně domluvili, že letos třetí ligu s námi hrát nebude, přestože výkonnost na tuto soutěž bezesporu stále má,“ prozrazuje k Píšovu odchodu kapitán šumperských tabletennistů Petr Wiesner.

„Nastupovat ale bude v tomto ročníku za naše béčko v divizní soutěži,“ říká dále Wiesner, jehož výběr má za sebou první kolo třetí ligy, v němž Šumperk poslední zářijový víkend přehrál v derby 10:4 záložní celek Jeseníku. Již v tomto klání se družstvo TTC Pramet představilo v novém složení, přesto s ještě jednou vynucenou změnou, když při neúčasti Jiřího Müllera naskočil do hry mladík Jiří Haněl.

„Hrál velice dobře. Zápasy ve třetí lize mužů jsou pro mladé hráče obrovskou zkušeností. Mají tak možnost se vyhrát a postupně se propracovat do kádru áčka nastálo,“ říká Wiesner. Například minulý rok se dokázal probojovat do základní sestavy TTC Pramet velký talent šumperského stolního tenisu Jakub Formánek, který se uplynulou sezonu v celorepublikovém žebříku dorostenců dlouho pohyboval mezi elitní desítkou, aby nakonec skončil třináctý.

„Takové umístění je opravdu vynikající, když si uvědomíme, že elitu tvoří dorostenci pravidelně hrající extraligu,“ vysvětluje šumperská opora.
Další střetnutí v rámci třetí ligy čekají stolní tenisty Šumperka opět tento víkend, když v sobotu 13. října od 15 hodin hostí Vratimov a o den později, v neděli 14. října v 10.00 hodin přivítají ve své herně nováčka ze Studénky.

„Hrajeme doma a budeme chtít uspět. Co se týká letošní sezóny, rozhodně chceme skončit do čtvrtého místa. Nereálný není ani postup,“ uzavírá Petr Wiesner.