„Letovou úlohu propondělní den vyhlásil ředitel závodů Jan Podhrázský jen pro kombinovanou třídu, klubová má pouze pohotovost a závodníci čekají na vylepšení počasí. Do vzduchu odstartoval kontrolní „chroust“, kterého pilotuje sám ředitel, aby si na vlastní kůži zkusil, zda bude možné letět. Silný boční vítr dosahuje rychlosti až čtrnácti metrů za sekundu,“ řeklav pondělípřed jednou hodinou odpoledne tisková mluvčí Aeroklubu ČR Eva Maixnerová.

Kluzáky nakonec krátce po jedné odstartovaly. V neděli se soutěžící vypravili na trať v obou třídách kluzáků. Počasí ale nenabídlo příliš dobré podmínky, a tak z klubové třídy určenou trať uletěl pouze loňský mistr republiky Ivan Novák z Aeroklubu Ústí nad Orlicí. Bohužel byl jediným závodníkem z klubové třídy, který uletěl více jak sto kilometrů, a tak se podle pravidel stala tato disciplína neplatnou. O něco lépe na tom byli plachtaři z kombi třídy. Z těch určenou trať uletěli tři a přes stovku kilometrů se dostalo celkem osm soutěžících.

Nedělní disciplína pro kombinovanou třídu je proto platná. Vítězem šesté disciplíny pro kombi třídu je Jaroslav Tomaňa ze Zbraslavic. Dramatické bylo rovněž sobotní dění, kdy sice plachtaři odstartovali, ale na celém území republiky se vytvářely bouřky. Do vzduchu se dostala nejdříve klubová třída, jenže pak blížící se bouřka zastavila další starty.

Ředitel závodu nakonec vyhlásil zrušení letové disciplíny pro všechny, což mělo nakonec humornou dohru. „Ředitel byl k večeru závodníky za nepovedenou disciplínu odměněn vhozením do bazénu, naštěstí napuštěného,“ dodala Eva Maixnerová. Z celkových výsledků ve třídě kombi je na vedoucí pozici Jaroslav Tomaňa, druhý Tomáš Rendla (oba ze Zbraslavic), třetí místo zaujal Jiří Kupec z Medlánek. V klubové třídě prvenství drží Ivan Harašta z Karlových Varů, druhý je Tomáš Suchánek z Benešova a třetí Martin Hřivna ze Zbraslavic.