Pátečnídisciplína řádně zamíchala průběžným pořadím plachtařského mistrovství republiky, které zítra končí na šumperském letišti. „Došlo, jak říkají závodníci, k padání z hrušky dolů. Celou trať v kombinované třídě uletěl jen Tomáš Rendla, ostatní soutěžící byli bodováni jen za uletěnou vzdálenost,“ řekla tisková mluvčí Aeroklubu ČR Eva Maixnerová.

Zlatou pozici v průběžných výsledcích nedobrovolně opustil Rendlův klubový kolega Jaroslav Tomaňa. Tomu sev páteknevedlo, jak by si přál, a skončil v denním hodnocení na dvanáctém místě, což ho posunulo na celkové druhé místo se ztrátou 214 bodů. V klubové třídě si vedli výborně junioři Petr Svoboda a Miloslav Cink, kteří v disciplíně vybojovali druhé a čtvrté místo.

Prvenství v nelehkých podmínkách získal jak v disciplíně, tak v celkovém pořadí Roman Mraček.V sobotupodle meteorologů závodníci letěli již naposled, pro obě třídy vypsali pořadatelé tříhodinovou rychlostní úlohu.

Trať pro třídu kombi vedla ze Šumperka na Jihlavu, Lanškroun, Jevíčko a zpět. Klubová třída zdolávala trasu ze Šumperka do Polné, Boskovic, České Třebové a zpátky do Šumperka.

V sobutuvečer bylo mistrovství slavnostně zakončeno s vyhlášením titulů Mistrů České republiky pro rok 2007 v klubové a kombinované třídě a Mistryň České republiky v jednotlivých třídách.

Na programutaké bylvýběr soutěžících pro reprezentační družstvo Aeroklubu České republiky.