Na hlídky čekala trať dlouhá 2 km pro mladší a 3 km pro starší kategorii. Na trati bylo nachystáno klasických šest stanovišť: střelba ze vzduchovky, překonání překážky po laně, základy topografie, základy zdravovědy, požární ochrana a uzlování.

V mladší kategorii se s nástrahami tratě nejlépe vypořádala hlídka Nového Malína A, která nejen, že zvládla trať nejrychleji, ale nasbírala i nejméně trestných minut. Pro druhé místo si doběhla hlídka Bludova a třetí místo vybojovala hlídka Kolšov A.

Pro první místo ve starší kategorii si doběhla hlídka Bludova A, která nenašla přemožitele jak běžecky, tak ani na stanovištích. Na druhém místě se umístila hlídka Klopiny A, na bronzové příčce pak hlídka Vikýřovic A.

Nádherné podzimní počasí, skvěle nachystaná trať, 42 závodních hlídek, to vše vytvořilo perfektní kulisu této soutěže. Podzimní část celostátní hry Plamen mají mladí hasiči tedy za sebou, další části této soutěže s totiž konají až v jarních měsících. Poslední soutěží, kde se letos závodníci potkají, je 3. kolo Ligy mladých hasičů okresu Šumperk, štafeta 8x50 m, která se koná 3. prosince v kulturním domě v Klopině.

Jiří Hýbl