Největšího úspěchu dosáhla Hana Horvátová ziskem stříbrné medaile na nejdelší trati 800 metrů volným způsobem. Po zdravotních problémech a dlouhém léčení si nakonec našla cestu zpět na bazén a pilným tréninkem se jí nakonec podařilo téměř ztracený rok zakončit největším úspěchem své dosavadní sportovní kariéry.

V ostře rozjetém závodě se Haně dařilo držet kontakt se závodnicemi na medailových pozicích. Soupeřky ale začaly postupně odpadat a v polovině trati se Hana pustila do boje o druhé místo s Natálií Gabrielovou z Opavy. K údivu soupeřek se Haně podařilo ostré tempo udržet až do cíle a časem 12:02,32 minut si za Veronikou Zemanovou z Brna doplavala pro stříbrnou medaili s náskokem 14 sekund na třetí Gabrielovou. Stejná disciplína byla nejúspěšnější pro Evu Planičkovou (14:32,54) a Ondřeje Špůrka (18:17,08). Oba získali 7. místo.

Pohár ČR desetiletých (ročník 1998) se konal ve Vsetíně. Nepopulární bramborovou medaili získala za 4. místo Šárka Killarová v závodě na 200 m polohový závod (3:21,8). K tomu se jí ještě podařilo vybojovat 6. místo na 100m motýlek, 7. místo na 50m motýlek a 8. místo na 100m znak.