Před nedávnem se šumperský celek v rámci přípravy na sezónu představil na turnaji Slovak Floorball Cup v Bratislavě, kde smolně vypadl již v osmifinále.

K další prověrce si pak pozval Hranice, proti kterým se v domácí sestavě objevili i čtyři mladíci Jan Mannl, Antonín Harapát, Pavel Fleischmann a Karel Mareček.

Poslední tři jmenovaní jsou navíc posledním rokem oficiálně v kategorii dorostenců, tudíž ještě rok nemohou nastoupit v oficiálních soutěžích mužů.

„I tak všichni ukázali, že se v tvrdé konkurenci rozhodně nebojí předvést co umí a jsou velkým příslibem do budoucna,“ okomentoval jejich výkon hrající kouč Asperu Ondřej Mrázek.

V samotném duelu šel jako první do vedení Šumperk, ale hosté stačili otočit až na 1:3. Pak sice domácí snížili na rozdíl jediné trefy, jenže celek z Hranic znovu kontroval a po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre stav 2:5.

Ještě jednou se florbalisté Asperu vrátili do hry, když třetím gólem znovu snížili, poslední slovo ale patřilo hostům.

„Vzhledem k tomu, v jaké fázi přípravy se nacházíme, jsem s výkonem relativně spokojen, i když si nemyslím, že by někomu z hráčů utkání nějak ohromně sedlo,“ prozradil k zápasu na klubovém webu Ondřej Mrázek.

„Po taktické stránce měly Hranice navrch, dost nám znepříjemnily hru jejich napadáním hluboko na naší polovině. Jsem rád, že se i na přátelské utkání přišli podívat diváci v celkem hojném počtu a doufám, že nás budou takto podporovat i v sezóně,“ doplnil závěrem.

FbC Asper Šumperk – FBC Hranice 3:6 (2:3, 0:2, 1:1)

Branky Šumperku: Zapletal, Trávníček, Matěj.

Asper Šumperk: Byvan, Malínek - Vařeka, Patsch, Maixner, Zapletal, Jeřábek, Harapát, Trávníček, Mrázek, Venouš, Mannl, Šíma, Matěj, Hruban, Fleischmann, Mareček.