Lipník v poslední době nezná, co je prohra, přesvědčil se o tom i Šumperk. Zápas v uvozovkách ztratil během první třetiny, kterou Asperky sice vyhrály (gólem ze 24 sekundy utkání), jenže jejich převaha byla natolik výrazná, že jediný gól je chabým výsledkem. Poměr střel v první části byl 9:1, k tomu Šumperk vyslal dalších devět střel mimo bránu.

Děvčata z Lipníku ve druhé třetině přidaly na důrazu, Asperky naopak předváděly hlavně chyby v rozehrávce a Lipník rázem vedl.

Remízu zachránil gól ve 4. minutě poslední části, pak Asperky opět předváděly solidní florbal, měly převahu, navzdory několika velkým šancím ale vítěznou branku nevstřelily.

„Remíza je pro nás opravdu zklamání. Lipník velmi důrazně brání, v obraně má několik velmi schopných hráček, ale my jsme měli tolik šancí, že jsme měli zápas vyhrát,“ konstatoval Michal Marošek, trenér Šumperku.

FbC Asper Šumperk – FBC Lipník 2:2 (1:0, 0:2, 1:0)

Branky Šumperku: Rektoříková (Hrušková), Štěrbová (Zatloukalová).
Šumperk: Davidová – Divišová, Axmannová, Zatloukalová, Šíblová, Štěrbová, Körmendyová, Hrušková, Zacpálková, Turková, Maixnerová, Rektoříková, Demeterová, Strmisková.

Druhé utkání se odehrálo dle papírových předpokladů. Lídr ligy si s jedním z adeptů na boj o udržení pohrál jako pověstná kočka s myší. Herní i kondiční rozdíl mezi oběma týmy byl markantní. Šumperský trenér během utkání prohazoval posty, obránkyně si zahrály na místě útočnic, přesto byla převaha Asperek místy až exhibiční.

Také jedinou branku Žďáru zařídily Asperky, příliš zdlouhavá a sebevědomá rozehrávka před vlastní bránou skončila na holi soupeřky, která ale vystřelila mimo bránu, do které míček srazila šumperská borkyně.

„Utkání se rozhodlo během první třetiny, více bych zápas nehodnotil,“ sdělil Michal Marošek.

FbC Asper Šumperk – FBC Ždár nad Sázavou 9:1 (3:0, 2:0, 4:1)

Branky (asistence): Zacpálková 1 (4), Hrušková 2, Šíblová 2, Zatloukalová 1 (1), Axmannová 1, Strmisková 1 (1), Štěrbová 0 (2), Maixnerová 1.
Šumperk: Davidová – Divišová, Axmannová, Zatloukalová, Šíblová, Štěrbová, Körmendyová, Hrušková, Zacpálková, Turková, Maixnerová, Demeterová, Strmisková.

Dorostenky (Liga dorostenek, hráno v Olomouci): FbC Asper Šumperk – Vítkovice 4:3 (1:3, 2:0, 1:0), branky: Kylarová 2 (Hlaváčková), Máchová (Kylarová), Křivohlávková (Klimešová). FbC Asper – MBC Ostrava 2:2 (2:1, 0:1, 0:1), branky: Kylarová, Křivohlávková.