Jičín je vítězem loňského ročníku 2. ligy (licenci vyšší soutěže pak přenechal Liberci) a své úvodní dva druholigové zápasy letošní sezony vyhrál, v Šumperku ale dlouho nestíhal.

Domácí sice nastoupili bez svého snajpra Zdeňka Wiesnera, který má ruku v dlaze kvůli vykloubenému malíčku, znát to ale nebylo.

Utkání nabídlo nadprůměrnou druholigovou podívanou, Jičín bude i letos patřit k tomu nejlepšímu ve 2. lize, bráno alespoň podle středečního výkonu v Šumperku.

Domácí nasadili své dvě největší zbraně: bojovnost a nezměrná srdce. Navíc jim fungovala i kombinační hra, z té vytěžil neuvěřitelný bodový zápočet šumperský basketbalový bard Petr Špunda, který sice již neoplývá rychlým pohybem, jeho výběr místa je ale ukázkový a častokrát zakončoval zcela osamocen.

Zápas byl ve znamení mnoha chyb na obou stranách. Domácí mají na kontě 20 ztrát, hosté 25 ztrát, což je číslo téměř neuvěřitelné.

„Normou je tak deset, dvanáct ztrát na zápas v této soutěži. Dvacet, to je opravdu hodně,“ konstatoval Radim Šíma, trenér Šumperku.

A domácí se opět trápili ve střelbě z větší vzdálenosti, což dokládá například statistika trojek: ze 23 pokusů prolétlo obroučkou jen pět z nich.

Ovšem není koš, jako koš. Pouhé dva koše docílil Ondra Šich, ovšem byly to body, které definitivně zlomily zápas.

Domácí totiž po většinu utkání vedli o deset bodů, v závěru utkání se ale hosté dostali už jen na čtyřbodový rozdíl.

Ale když mohli domácí dorazit, dvakrát ztratili míč a dvakrát v nesmírně obtížné pozici Šich dokázal skórovat.

A pokaždé zaťal pěst a vystřelil s ní k tribunám, které tradičně po celý zápas produkovaly úžasnou atmosféru.

„Byl to hodně rychlý basket, měl dobrou úroveň. My měli více touhy po vítězství, kluci si to odbojovali,“ hodnotil zápas Radim Šíma.

S Jičínem se jeho tým znovu potká už v neděli 1. listopadu na jeho palubovce v rámci mistrovského zápasu 2. ligy. „Čeká nás tam asi vendeta, Jičínští byli dost zklamaní, že prohráli a dost nadávali na rozhodčí,“ všimnul si Šíma.

Ve 3. kole Českého poháru jede Šumperk do Chrudimi, která ve 2. kole porazila Žďár 83:71. Zápas by se měl odehrát během listopadu, o přesném termínu budeme včas informovat.

TJ Šumperk – BSK TJ Jičín 88:78 (27:26, 26:14, 13:19, 22:19)

Body Šumperku: Müller 21, Špunda 18, Pajer 13, Poštulka 12, Vláčel 11, Gonda 9, Šich 4.