Dva roky zpět Delta na domácím hřišti soupeře válcovala pohybem i neuvěřitelnými nápady. Teď je obrázek naprosto jiný: jako by chtěli domácí své soky uchodit.

I tak se ale zdálo, že tenhle způsob boje bude mít úspěch. Delta totiž dokázala zlikvidovat dvoubrankové vedení hostů – nejdříve Martin Málko potrestal z penalty šestý faul soupeřův, chvíli po přestávce Lukáš Okleštěk předvedl záblesk vrcholového futsalu. Martin Málko mu poslal do pravého rohu přesný lob a Okleštěk z první strašlivou ránou vymetl téměř z nulového úhlu pavučiny v šibenici.

Tahle akce byla vyústěním několikaminutového tlaku domácích, kteří v tu chvíli připomínali onen tým z před dvěma roky. Soupeř jen těžko hlídal rotující domácí hráče a jejich narážečky.

Jenže zanedlouho hosté odskočili zase na rozdíl dvou branek a vzpomínka na šumperskou minulost byla ta tam.

Definitivní zlom přišel patrně ve 30. minutě, kdy se hosté dočkali páté branky, o které se asi ještě teď zdá nejen střelci Tomáši Váchovi, ale především šumperskému gólmanovi Martinu Gruntorádovi.

Vácha byl s míčem vytlačen až do pravého rohu, na poslední chvíli zbrkle odpálil míč směrem do brankoviště, kde ho ukryl do náruče Gruntorád. Míč však z gólmanova objetí vyklouzl a přímo do brány. Šokující okamžik!

Sympatické je, že se domácí nevzdali a svého soupeře pak zatlačili před jeho brankoviště, ale dávat góly jim prostě v této chvíli není souzené. Okleštěk trefil tyčku, Navrátil po nádherné kombinaci sice zůstal s míčem před opravdu zcela prázdnou bránou, ale promáchl, několik střel narazilo do obránců soupeře.

Hosté pak dvakrát utekli a jak už to bývá, s koncovkou problémy neměli.

Malou náplastí tak může být snad jen fakt, že svůj domácí zápas prohrál i celek Bohemians 1905, takže Delta je stále alespoň předposlední.

1. FC Delta Real Šumperk – 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto 2:7 (1:2)

Branky: 20. M. Málko, 23. Okleštěk (M. Málko) - 6. Formánek (Chadima), 7. Lištván, 27. Formánek (Novotný), 28. Novotný (Formánek), 30. Vácha (Unger), 38. Unger, 39. Novotný. Rozhodčí: Gasnárek, Skřítecký. Diváci: 180.
Šumperk: Gruntorád – Okleštěk, Strnad, O. Málko, M. Málko, Václavský, Šinogl, Navrátil, Klemsa, Šimák.
Vysoké Mýto: Gerčák – Formánek, Novotný, Vágner, Unger, Lištván, Vácha, Chadima, Jelínek.