Utkání asi nebude patřit mezi ozdoby 1. ligy, bylo na první pohled zřejmé, že se přetlačují dva nejslabší celky tabulky.

Šumperku navíc příliš nezahrál doposud nejlepší hráč týmu Martin Málko. S jistou dávkou škodolibosti se dá říct, že hlavně v první půli byl šumperský Martin Málko nejlepším hráčem – Slavie. Dvakrát totiž zbytečně ztratil míč a dvakrát z toho byl gól v síti Delty.

„Jeden gól jde určitě na mé triko, zbytečně jsem ho ztratil. Nějak moc se to v šatně neřešilo, ale mluvili jsme o tom. V první půli jsem opravdu nehrál vůbec dobře, nemohl jsem se dostat do tempa, to se prostě někdy stane,“ říkal Martin Málko.

Delta může litovat řady šancí, které nedala, ovšem to samé si jistě myslí i Slávisté. Ti častěji drželi míč, Šumperk ve druhé půli takřka neopustil svou polovinu hřiště.

„Soupeř byl futsalovější, my bojovnější. Prostě nemáme takovou kvalitu, abychom ve většině případů soupeře přehráli, musíme to prostě ubojovat,“ tvrdí Martin Málko.

Hosté hráli tři minuty před koncem power play, ovšem bez efektu, jejich největší šance přišla pět sekund před koncem Autový kop prošel až na zcela volného Matějku číhajícího na zadní tyči, jeho hlavička jen těsně minula břevno.

„Ke konci nám docházely síly, asi to i bylo vidět,“ podotknul Martin Málko.

Za Šumperk nastoupil poprvé Tomáš Hruda, donedávna fotbalista Šumperku, nyní Velkých Losin. Objevit se měl i jiný šumperský fotbalista Jan Křepelka, toho ale nepustily do hry pracovní důvody.

„Křepelka je náš hráč, on pravidelně hrával za dorost Delty Real,“ informoval Jaroslav Horák, šéf šumperského futsalu.

1. FC Delta Real Šumperk – SK Slavia Praha 4:3 (3:2)

Branky: 9. M. Málko (O. Málko), 16. Tezner (O. Málko), 19. Navrátil, 31. M. Málko – 13. Nojnar (Matějka), 18. Oliva, 33. Šafránek (Matějka). Rozhodčí: Honěk, Markovský. Diváci: 200.
Šumperk: Netopil – O. Málko, Moravce, Klemsa, Hruda, M. Málko, Tezner, Navrátil, Šimák, Macek.
Slavia: Krajč – Oliva, Fichtner, Kamas, Matějka, Kroh, Šafránek, Míča, Nojnar, Rott, Vandas.