Brněnský celek v prvním utkání semifinálové série padl na domácí palubovce 1:5, když měl veliké potíže se sestavou. I do odvety v Šumperku patrně nedorazilo Agromeli v ideálním složení. Do pole mělo šest hráčů, včetně hrajícího trenéra Harnacha či Tomáše Augustina, který již dvě sezony ligu nehraje.

Ovšem na personální obtíže by mohlo žehrat i domácí mužstvo. Stačilo se podívat, kolik hráčů z prvoligové éry Delty sledovalo semifinále jen z tribuny.

Přestože se očekával opatrný souboj s minimem gólů, zápas se nakonec zvrhnul v nečekanou přestřelku. Už po jedenadvaceti sekundách skóroval Václavský, aby hosté zanedlouho vyrovnali.

Šumperk pak šel do vedení až po přestávce díky Navrátilovi, jenže Brno dokázalo otočit skóre, když během necelé minuty dvakrát udeřilo.

„Tentokrát nám to ne zcela klapalo v obraně. Ovšem je třeba říct, že Agromeli hrálo velmi dobře, má opravdu šikovné hráče,“ konstatoval Jaroslav Horák, šéf Delty Real.

Domácí pak za podpory diváků šli do vedení 6:3, převaha Delty byla místy téměř exhibičního rázu.

V utkání nakonec padlo dvanáct branek, Šumperk jich inkasoval v semifinále tolik, co s trochou nadsázky za celé ligové jaro.

„Soupeř dokázal dvakrát rychle vyrovnat, nám se naopak dlouho nedařilo odskočit na dvoubrankový rozdíl, přestože jsme šance měli. Pro diváky to ale asi byl zajímavější zápas, než kdyby padly tři branky,“ dodal Jaroslav Horák.

Finálový soupeř Delty není znám, druhá semifinálové série mezi Chocní a Kunčicemi je 1:1 na zápasy, třetí rozhodující by měl být na programu 13. dubna.

1. FC Delta Real Šumperk – FC Agromeli Brno 7:5 (1:1)

Branky: 1. Václavský (M. Málko), 23. Navrátil, 25. Navrátil (Moravec), 29. O. Málko, 35. Václavský (M. Málko), 36. Šimák, 39. Václavský – 3. Tůma (Vencl), 24. Tůma (Vencl), 24. Vrána (Sýkora), 36. Vrána (Vencl), 40. Tůma.
Šumperk: Gruntorád – M. Málko, Klemsa, Navrátil, Šimák, Moravec, Václavský, Macek, Nedvěd, O. Málko.
Brno: Sýkora – Vrána, Nedělník, Vencl, Augustin, Harnach, Tůma, Potáček, Gavelčík.