Fanoušci byli zvědaví, jak si Šumperk poradí s druhým z profesionálních celků v soutěži. Nedávno Delta doma podlehla cizinci nabitým Teplicím 1:15 a Chrudim je zatím stále tabulkově lepším celkem.

A zpočátku to vypadalo, že si hosté dojdou bez obtíží k jasnému vítězství. Když ve 14. minutě Vladyka dával třetí chrudimský gól, vypadalo to s domácími zle.

Hosté byli suverénní, bezchybně kombinovali a góly dávali do prázdné brány. V obraně neměli skulinku, kterou by o třídu pomalejší domácí hráči prošli alespoň do náznaku šance.

Jenže hosté do přestávky zahodili několik šancí a domácí dokázali snížit.

Pak se prosadil Navrátil a hostům začal váznout pohyb i kombinace.

Domácí vycítili šanci a zle favorita dusili. Jenže futsalové štěstí letos nemá Šumperk ve svém pořadníku. Čtyři obrovské gólové šance domácí nedokázali proměnit ve vyrovnávací branku a hosté pak odskočili na rozdíl tří gólů.

Tečku za solidním utkáním sice zařídil domácí Lukáš Okleštěk, na další zvrat už ale nebyl čas.

„Chtěli jsme zápas především odehrát se ctí, což se patrně podařilo, neboť jsme měli v hlavách ty minulé debakly. Ovšem je škoda, že jsme nedokázali srovnat, měli jsme šance, stačilo málo. Musíme si ale uvědomit, jak kvalitní soupeř Chrudim je, ona si prostě výhru vzít nenechala,“ konstatoval Martin Strnad, hráč Delty.

Futsalová liga má nyní reprezentační pauzu, neboť se v Maďarsku hraje mistrovství Evropy, Šumperk se do záchranářských bojů pustí opět v pátek 29. ledna, kdy zajíždí do Vysokého Mýta.

1. FC Delta Real Šumperk – FK ERA-PACK Chrudim 3:5 (1:3)

Branky: 20. O. Málko (Navrátil), 26. Navrátil (Šinogl), 38. Okleštěk – 4. Koudelka (Řešetář), 9. Vladyka (Řešetář), 14. Vladyka (Řešetář), 36. Cacau (Max), 37. Max (Řešetář). Rozhodčí: Henách, Novotný. Diváci: 120.
Šumperk: Grumtorád – Strnad, Václavský, Šinogl, O. Málko, Šimák, Navrátil, Šalamoun, Krcho, Okleštěk.
Chrudim: Keller – Kdoulím, Popelka, Max, Kopecký, Vladyka, Mikan, Cacau, Řešetář, Koudelka, Bouška.