Šumperk šel do utkání z deváté příčky, Košutka z předposlední jedenácté. Porážka by pro oba týmy znamenala sestupové starosti.

A přestože hosté museli do Šumperku z daleké Plzně vyrazit už ve čtyři hodiny ráno, dlouho byli svěžejším celkem na palubovce.

Šumperk v první půli ani jednou nevedl, dvě minuty před koncem poločasu měla Košutka dvoubrankový náskok, který ale vzal v poslední minutě za své po tříbrankové šňůře domácích.

„Hledali jsme se na hřišti, nemohli jsme se dostat do tempa, rozehrát se. Ale vždy jsme měli v závěrech poločasů lepší fyzičku, to rozhodlo,“ uvedl Martin Vobořil, autor šesti šumperských gólů v síti Košutky.

Domácí po přestávce až do 26. minuty kontrolovali zápas, pak se ale několikrát předvedl gólman Pavel Kolařík a jeho tým rázem vedl dvě minuty před koncem 25:28. Jenže pak už zase stříleli jen domácí.

„Vedli jsme o tři góly a místo toho, abychom hráli v klidu, dali si na čas, tak jsme třikrát nesmyslně vystřelili do bloků a z protiútoků jsme dostali góly. Chtělo to hrát v klidu, do faulu a dojít takhle až do konce utkání,“ zlobil se kouč Košutky Roman Will.

„Já věřil, že zápas otočíme a vyhrajeme. Sice jsem párkrát trefil jejich gólmana, ale opravdu jsem cítil, že na výhru máme. Celý tým na tom byl dobře se silami, celý zápas jsme na tom byli lépe než soupeř, i ke konci jsme chodili do trháků bez potíží,“ podotknul Martin Vobořil.

Ten však nebyl sám se sebou příliš spokojený. „Chtělo by to, abych dával více gólů. Letos je ode mě všichni očekávají, jsem tak trochu pod tlakem, ale nedá se nic dělat, sám cítím, že bych měl opravdu dávat více gólů,“ pousmál se Vobořil.

Pro hosty bylo utkání v Šumperku o to smutnější, oč daleko to mají domů.

„Já se snažil domluvit, aby se nehrálo tak brzy ráno, aby zápas přeložil, ale nebyl ze strany Šumperku zájem. Pro nás to bylo opravdu hrozné,“ připustil kouč Košutky Roman Will.

TJ Šumperk – TJ Košutka 27:25 (13:12)

Branky: Laštůvka 11, Vobořil 6, Dopita 5, Korec 3, Nimmerrichter 1, Drechsler 1 – Jurina 6, Žilák 4, Danielka 4, Václavík 4, Končel 3, Friedrich 2, Klik 1, Vainer 1. Sedmičky: 1/1:3/2. Vyloučení: 2:3. ŽK: Drechsler – Uhlíř, Kuděj, Václavík. Rozhodčí: Adam Kondělka, David Kondělka. Diváci: 187.
Šumperk: Ošťádal – Marek, Petrtýl, Dopita, Mikuláš, Laštůvka, Vobořil, Drechsler, Korec, Nimmerrichter, Kubáček, Hejný, Diviš. Trenér: Josef Dopita.
Košutka: Kolařík, Kuděj – Klik, Procházka, Friedrich, Krosnař, Vainer, Uhlíř, Kuděj, Václavík, Končel, Danielka, Žilák, Jurina. Trenér: Roman Will.