Bystřice je jedním ze tří týmů, který dokázal dosud nováčka 1. ligy porazit (report ZDE). Jenže v nedělním utkání od začátku ztrácela čtyři nebo pět gólů a na dostřel se dostala až v samotném závěru.

Několikrát se hosté prezentovali nevybíravými zákroky v obraně, přesto nedokázali uhlídat nejlepšího střelce celé soutěže Tomáše Laštůvku, který do poločasu nastřílel hostům pět branek.

„Že jsme neuhlídali Laštůvku a Dopitu, to byl jeden z důvodů našeho neúspěchu. Především na Laštůvku jsme se připravovali, ale bránili jsme ho špatně. Jakmile dostane balon, hned po něm musíte skočit, jak udělá krok, je zle,“ říkal po utkání kouč Bystřice Martin Žůrek.

Domácí už předvedli v 1. lize lepší výkony, přesto se zdálo, že dokráčí k poměrně klidnému vítězství. Jenže ve 24. minutě hosté snížili na 25:24 – a to během svého dvojnásobného vyloučení. Domácí hráli proti čtyřem bránícím příliš ledabyle, ztratili míč a z brejku soupeř snížil.

Naštěstí poslední pětiminutovku Šumperk zvládl, i když domácí fanoušci museli na tribuně trpět.

„Došly nám síly, ono se pak hraje jinak, než když máte sil dost,“ konstatoval Petr Dopita, nejlepší střelec zápasu.

Komplikace pro domácí nastaly pět minut před koncem, kdy byl za třetí dvouminutový trest vyloučen Martin Vobořil, druhý nejlepší střelec týmu v této sezoně. Domácím se vytratila kombinace a jistota.

„Martin takhle viděl už druhou červenou, má s tímto poněkud potíže. Hodně to s ním probíráme, ale on tohle asi má v genech, prostě je takový. Ale to vyloučení bylo zbytečné,“ podotknul Dopita.

Šumperk ale koncovku zvládl, hosté už jen v poslední sekundě skórovali ze sedmimetrového hodu.

„Asi jsme se zalekli toho, že je Šumperk první v tabulce a zápas jsme odehráli bez bojovnosti. Hlavně starší hráči nevzali odpovědnost na sebe a tým nevyhecovali. Domácí měli větší touhu po vítězství a zaslouženě vyhráli,“ hodnotil zápas kouč Žůrek. „Prohrávali jsme rychle o několik gólů a mančaft rezignoval.“

„Zápas jsme si zkomplikovali, když jsme hráli přesilovku šest na čtyři, hlavně já jsem tam chyboval, ale závěr jsme zvládli. Na mě i na Laštůvku hráli osobku, především ve druhé půlce se jim dařila, ale hlavně Tomáš je na to zvyklý,“ dodal Dopita.

TJ Šumperk – TJ Bystřice pod Hostýnem 29:26 (16:11)

Branky: Dopita 10, Laštůvka 8, Korec 5, Drechsler 4, Vobořil 2 – Vacula 5, Samiec 5, Dobeš 4, Žůrek 3, J. Tiller 2, Vallach 2, R. Tiller 2, Juránek 2, Hradil 1. Sedmičky: 6/4:4/4. Vyloučení: 6:11. ŽK: Marek, Laštůvka – Kalář, R. Tiller, Rabeš. ČK: Vobořil – Dobeš. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Diváci: 198.
Šumperk: Ošťádal, Cimfl – Marek, Dopita, Laštůvka, Vobořil, Drechsler, Korec, Nimmerrichter. Trenér: Josef Dopita.
Bystřice: Babák – Vacula, Samiec, Ruber, J. Tiller, Vallach, Hradil, Cagášek, Rabeš, R. Tiller, Žůrek, Kalář, Juránek. Trenér: Martin Žůrek.