V lednu roku 2008 se Bank vrátil z Rakouska vrtulníkem, neboť byl po operaci nohy po těžkém pádu na sjezdovce v Kitzbühelu.

Když se žlutý záchranářský vrtulník snesl na fotbalové hřiště v Rudě nad Moravou, odkud Bank pochází a kde i stále žije, seběhlo se půl okresu.

Ale když se přišel ve čtvrtek po návratu z olympijského Vancouveru podívat na sjezdovku ve Štědrákově Lhotě (obec sousedící s Rudou), kde coby malý capart s lyžováním začínal, návštěvníci areálu dlouho váhali, zda je to opravdu on, ten slavný lyžař.

„Mě osobně to trochu mrzí, že třeba zastupitelé v Rudě Ondru neuvítali. Všude jinde se olympionici vítají, u nás se přišli podívat, jen když tehdy přiletěl po operaci nohy vrtulníkem. Přitom byl letos na olympiádě úspěšný,“ posteskl si jeho otec Ivan Bank a jedním dechem dodává: „Ale je pravda, že Ondra tyhle věci nemá moc rád, když má jít na nějakou akci, musíte ho přemlouvat, je stydlivý, má pocit, že se lidem vnucuje.“

Jenže slastem a strastem celebrit nakonec neunikl na své domácí sjezdovce ani Ondra Bank: když ostatní zjistili, že je to opravdu on, obklopili ho a nejlepšímu českému lyžaři nezbylo, než se dobrou půlhodinu podepisovat na fotografie, helmy či lyže.

Ondřej Bank po těžkém úrazu v Kitzbühelu opět sahal po medaili, v olympijském slalomu byl jedenáctý (po prvním kole byl na skvělém šestém místě), v superkombinaci skončil sedmý.