OBRAZEM: Šumperští futsalisté konečně vyhráli

Šumperk /FOTOGALERIE/ – Futsalisté Šumperku se konečně dočkali ve 2. lize prvního vítězství. Jeden z favoritů soutěže po dvou prohrách tentokrát porazil Agromeli Brno, hattrick si připsal šumperský kanonýr Petr Navrátil.

15.10.2010

Šumperští futsalisté (bílé dresy) porazili Agromeli BrnoFoto: DENÍK/Jan Kastner

Ovšem asi ani po vítězném utkání Delty s Agromeli nepanovalo na šumperské straně zrovna velké nadšení. Domácí totiž vedli už 5:0, nechybělo ale zase tak mnoho, aby i tento náskok ztratili. Po pohodovém prvním poločase hosté zabrali a dvakrát se dostali na dvoubrankový dostřel.

„Když jsme dali pátý gól, říkal jsem si, že bychom mohli zápas dohrát s nulou. A hned vzápětí jsme dostali gól,“ říká Petr Navrátil, střelec tří šumperských gólů.

Domácí měli od počátku převahu, ale opět se trápili v koncovce. Soupeř měl největší šanci v první půli v 8. minutě, kdy za ně málem nechtěně skóroval domácí Navrátil. Rychlý útok tři na dva Mojda odvracel v tísni tak, že napálil míč do vlastní brány. Naštěstí pro domácí tentokrát jeho muška mířila jen do břevna.

Letošní ligové trápení Delty ukončil trefou k tyči z první Navrátil, pak Smrž a vzápětí Ondra Málko. Domácí pak lehce procházeli kolem brněnských hráčů, do přestávky přidal další gól po neuvěřitelném slalomu Navrátil a nikdo nečekal, že po přestávce soupeř Deltě cestu za body ještě pořádně zkomplikuje.

Po rychlém úniku Šinogla sice Klemsa zvýšil na 5:0, hosté ale dvěma góly notně zatřásli sebevědomím domácích a ve 30. minutě dávali na 6:4.

„V první půli nám soupeř dával hodně prostoru, pak zvýšil agresivitu a nám to dělalo problémy. Ovšem z pětigólového náskoku se bát o výsledek, to bylo opravdu zbytečné. Jenže jsme dělali velké chyby při rozehrávce, kde jsme ztráceli míče a soupeř z toho skóroval,“ vysvětloval Navrátil.

Sedmá branka pak domácí definitivně nasměrovala za první letošní výhrou. „Ukázalo se opět, že ve futsalu nemáte vítězství nikdy jisté, jenom po závěrečném hvizdu rozhodčího,“ podotkl Petr Navrátil.

1. FC Delta Real Šumperk – FC Agromeli Brno 7:5 (4:0)

Branky: 13. Navrátil (M. Málko), 15. Smrž (Šimák), 16. O. Málko (Šimák), 17. Navrátil, 24. Klemsa (Šinogl), 27. Navrátil, 34. Šimák (O. Málko) – 26. Ševčík (Nedělník), 27. Černý (Vrána), 29. Ševčík, 30. Nedělník (Potáček), 39. Černý (Ševčík). Rozhodčí: Honěk, Markovský. Diváků: 160.
Delta: Netopil – Václavský, Šinogl, O. Málko, Šimák, Tejkl, navrátil, Klemsa, Nedvěd, Smrž, M. Málko.
Agromeli: Sýkora – Nedělník, Dobrovolný, Novák, Potáček, Ševčík, Vrána, Novák, Černý.

Dejte šumperským futsalistům hlas v anketě ZDE

Autor: Jan Kastner

Kdo byl podle vás nejužitečnější hráč Delty v utkání s Agromeli? (z jedné IP adresy můžete opakovaně hlasovat vždy po hodině)