Jak se věci mění: v listopadu se Delta vrátila z Frýdku-Místku s potupnou nakládačkou 10:2 a šéf klubu Jaroslav Horák vyhrožoval, že se na takový příšerný tým může vykašlat.

Co asi budou říkat šéfové frýdeckého United po páteční blamáži v Šumperku?

„Tehdy jsme do Frýdku jeli s hodně omlazeným kádrem, dnes jsme ale porazili stejný tým, se kterým jsme tehdy propadli. Jen jim dnes chytal nějaký mladý gólman a je pravda, že se mu zápas asi nepovedl zcela podle jeho představ,“ říkal po utkání Jaroslav Horák.

Utkání, ve kterém nakonec padlo osmnáct gólů, začalo zostra: ve 2. minutě domácí vstřelili úvodní branku, hosté vzápětí vyrovnali, hned posléze šli sami do vedení, aby v ten moment srovnala pro změnu Delta.

Pak nějakou dobu nic a pak exploze domácích a kolaps hostů. Stačí se podívat na statistiky, co minuta, to branka Delty.

„Dali jsme pak během tří minut čtyři góly a to hosty zlomilo. Oni mají potíže s bráněním, my jsme navíc měli svůj den. Do čeho jsme kopli, to skončilo v bráně,“ konstatoval Horák.

O přestávce diváci na tribuně spekulovali, zda se Delta uspokojena vysokým vedením donutí i nadále tlačit do útoku a zda se skóre přehoupne přes deset gólů.

Hned po příchodu z kabin ale nekompromisně skóroval Martin Málko a natěšení domácí hráči pokračovali v nemilosrdném potírání soupeře až do 29. minuty.

Tři minuty před koncem si domácí zkoušeli power play, ovšem toho dvakrát využili hosté a dvakrát skórovali do prázdné brány.

Šumperk se díky výhře určitě udrží mezi prvními čtyřmi týmy, tedy těmi, kteří si zahrají play off.

1. FC Delta Real Šumperk – United Frýdek-Místek 14:4 (8:2)

Branky: 2. Tezner (Klemsa), 3. O. Málko (Sokol), 12. M. Málko, 12. Navrátil (Šimák), 14. Sokol (O. Málko), 15. Sokol (Václavský), 17. Sokol, 18. Klemsa (M. Málko), 21. M. Málko (Sokol), 25. Sokol (O. Málko), 26. Václavský (O. Málko), 28. Klemsa (Šimák), 29. Navrátil (Tezner), 29. O. Málko (M. Málko) – 2. Recman (J. Škola), 3. Causidis, 37. Pařenica, 37. Pařenica (Recman).
Šumperk: Gruntorád – M. Málko, O. Málko, Navrátil, tezner, Klemsa, Sokol, Nedvěd, Moravec, Šimák, Václavský.
F. Místek: Balko – Recman, Uherek, Kolář, J. Škola, Causidis, Pařenica, Juřica, V. Škola.