Po startu se přitom do čela vyhoupl Zdeněk Mlynář.

„Nasadil vysoké tempo a jako jediný skákal překážky,“ upozornil sekretář závodu Roman Brandýs.

Po dvou odjetých kolech se však do čela prosadila dvojice Ausbuher, Kulhavý a prvně jmenovaný zvítězil. Mlynář se nakonec propadl až na osmé místo.

Špičku startovního pole ovládli domácí jezdci, když nejlépe ze zahraničních cyklokrosařů skončil slovenský reprezentant Milan Barenyi na šestém místě.

V Lošticích navíc startovali i jezdci dalších kategorií, v nichž se prosadili i členové olomoucké stáje Mapei Cyklo Kaňkovský. Závod žáků vyhrál Matouš Hynek, v juniorech se na bednu prosadil třetí Jiří Štěpaník, kterému kryl záda David Dvorský.

Výsledky Grand Prix Emiagency Loštice

Elite: 1. Ausbuher, 2. Kulhavý, 3. Bambula, 4. Škarnitzl, 5. Kyzivát, 6. Barenyi (Svk), 7. Kášek, 8. Mlynář, 9. Hynek, 10. Soukup.