Mělník se sice celý poločas držel, dokonce o přestávce vedl o jeden gól, hned během prvního střídání se ale hostům zranil Jakub Pokorný a Tomáš Průša, což nakonec hosty stálo zápas.

„Úplně se nám rozpadly čtverky, nedokázali jsme hrát jednoduše, a protože jsme hráli v sedmi lidech, došly nám síly a to nás zabilo,“ říkal po utkání hodně smutný kouč Mělníku Michla Stříž.

Hosty ale zabil především domácí kanonýr Petr Navrátil. Ten vsítil čtyři góly a jeden hezčí než druhý. „Někdy to sedne, ale hlavně jsem dostal skvělé nahrávky,“ vysvětloval muž večera.

Zápas dlouho nenabídnul prvoligový standard. Hosté jen bránili a domácí se s míčem spíše potýkali. Navíc chodící futsal nudil aktéry i diváky.

„My sice první půli vyhráli, ale domácí byli lepší,“ podotknul Stříž.

Výsledková karta se začala obracet poměrně brzy po příchodu z kabin. Navrátil vyrovnal, pak Martin Málko prostřelil vše z přímého kopu a čtvrtý gól by klidně mohl do znělky pořadu Branky-body-sekundy: Navrátil protančil brankovištěm a z otočky napálil míč do vzdálenější šibenice.

Delta pak zcela ovládla dění na hřišti. „Šumperk hrál dobře, dal nám třeba gól po narážečce tří hráčů na jeden dotek. To my nepředvedli nic, jenom chaos,“ posteskl si Stříž.

Šumperk se raduje z důležité výhry, která ho posune ze sestupových příček, kam naopak spadl Mělník.

„Už jsme museli vyhrát, řekli jsme si, že na soupeře vletíme a přestřílíme ho. Jenže soupeř dal ze dvou šancí dva góly a první půli jsme prohráli. Naštěstí nám to pak ve druhé části začalo padat,“ prozradil Petr Navrátil.

1. FC Delta Real Šumperk – SK Olympik Mělník 8:3 (1:2)

Branky: 13. M. Málko, 21. Navrátil (M. Málko), 25. Navrátil (M. Málko), 29. M. Málko, 32. Navrátil (Opravil), 32. Navrátil (Klemsa), 35. Okleštěk (Tezner), 40. Strnad (M. Málko) – 9. Neuman (Beránek), 17. Beránek (Neuman), 29. Beránek (Gabčo). Rozhodčí: Honěk, Vozárik. ŽK: Okleštěk – Neuman. Diváci: 200.
Šumperk: Gruntorád (Kreyzl) – M. Málko, Opravil, Strnad, Okleštěk, O. Málko, Šimák, Navrátil, Tezner, Klemsa, Václavský.
Mělník: Saint – Průcha, Hakl, Beránek, Pokorný, Brožek, Socher, Neuman, Huráb, Gabčo.

FUTSALISTÉ DELTY DĚKUJÍ DIVÁKŮM