Pod Ski areálem vyroste zázemí pro start a cíl běžeckého závodu, který je součástí 4. ročníku trailové série 7 pohoří. Běžci budou zdolávat 22 kilometrů dlouhou trasu s převýšením 1000 metrů.

„Tato pohádková trasa povede na Medvědí horu, Rysí skálu s parádním výhledem do hlubokého údolí Desné a Borového potoka, poběžíte kolem vrtulí na Mravenečník a nad hranicí lesa kolem horní nádrže Dlouhé stráně a užijete si majestátní výhled na Praděd a hlavní jesenický hřeben,“ popisuje trať Žaneta Fidrantová ze společnosti Norská móda, která stála u zrodu tradiční série závodů.

Závodníci, kteří se necítí na dlouhou trať, si mohou zvolit i kratší alternativu o délce 9 kilometrů s převýšením 600 metrů, vedoucí na Medvědí horu. Závody se kromě obtížnosti trasy dále rozdělují do kategorií podle pohlaví a věku.

Zdolejte sedm pohoří

Všichni účastníci budou po dokončení závodu odměněni pamětní medailí. Ti, kdo stanou na stupních vítězů, se mohou navíc těšit na hodnotné ceny od značek Norské módy jako je Kari Traa, Devold, Bergans a další.

Přihlásit se lze prostřednictvím www.7pohori.cz – a to jak na samotný závod v Jeseníkách, tak i na celou sérii, která byla zahájena už 18. července v Beskydech a bude pokračovat v Krkonoších, Jizerských horách, Krušných horách, na Šumavě a poslední závod se poběží 31. října v nedalekých Orlických horách.

Účastníci mohou díky běhu poznat sedm českých pohoří a dostat se na atraktivní místa, která jsou běžně nepřístupná.