Úterní večer patřil v Jeseníku vyhlašování nejúspěšnější sportovců loňského roku. Vítězkou v hlavní kategorii se stala bikrosařka Romana Labounková, která se na šampionátu v italském Val di Sole dočkala vytouženého titulu mistryně světa ve fourcrossu.

„Trénuji čtyřikrát týdně a pořád mě to baví,“ vyprávěla devětadvacetiletá účastnice olympijských her na slavnostním galavečeru. Sympatická držitelka duhového trikotu teď chce hlavně předávat své zkušenosti mladým.

„Našla jsem novou motivaci, práci s dětmi,“ přiznala.

Mezi její svěřenky patří i nadějná závodnice Bikrosklubu Jeseník Eliška Bartůňková, která byla oceněna v kategorii juniorek.

„Má na to, aby v budoucnu byla mnohem lepší než já, ale nechci na ni vytvářet tlak,“ řekla Labounková na adresu své možné následovnice.

CYKLISTICKÁ HVĚZDA DENÍKU

O tom, že kromě lyžování na Jesenicku frčí především cyklistika, hovoří i vítěz kategorie Sportovní hvězda Deníku. Největší počet hlasů od čtenářů obdržel člen klubu Cyklistika Jeseník Štěpán Dubec, který v minulém roce triumfoval na závodě Českého poháru v Jablonci nad Nisou a radoval se i z celkového vítězství na podniku Jesenický Šneček.

Nadějný cyklista v hlasování čtenářů Deníku porazil i reprezentanta v běhu na lyžích Adama Fellnera, který v současné době bojuje na mistrovství světa v Seefeldu.

Nejúspěšnější sportovec okresu Jeseník 2018

Kategorie žáků:
Tomáš Cenek (Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích)
Jan Cimburek (SK Řetězárna, šachy)
Marek Juřík (Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích)
Patrik Turza (Tělovýchovná jednota Zlaté Hory, fotbal)

Kategorie žaček:
Ema Cenková (Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích)
Anna Kofroňová (La Pirouette Jeseník, moderní gymnastika)
Viktorie Sekaninová (Karate Klub Jeseník, karate)
Šarlota Staňová (Bikrosklub Jeseník, BMX (bikros))

Kategorie juniorů:
Ondřej Ježek (Klub vodáků Jeseník, kanoistika)
Vladimír Kozlovský (Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích)
Filip Řeha (Cyklistika Jeseník, cyklistika)

Kategorie juniorek:
Eliška Bartůňková (Bikrosklub Jeseník, bikros)
Karolína Poulíková (Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích)

Kategorie trenér:
Jan Malysa (FK Jeseník, fotbal)

Kategorie handicapovaných sportovců:
Tomáš Kajnar (Tělovýchovná jednota Zlaté Hory, cyklistika)

SPORTOVNÍ HVĚZDA DENÍKU:
Štěpán Dubec (Cyklistika Jeseník, cyklistika)

AKCE ROKU:
Český pohár mládeže a žen v silniční cyklistice: Jeseník – Vidnavské okruhy

Kategorie veterán:
Alois Uchytil (Tělovýchovná jednota Zlaté Hory, cyklistika)

Kolektivy:
Fenix Ski Team Jeseník, běžecké lyžování
FK Jeseník, družstvo starších žáků U15 fotbal
Raft team H2O Jeseník, družstvo YOUNGSTER-YES, rafting

Kategorie mužů:
Roman Augustýn (závody do vrchu, autocrossu a vytrvalostních okruhových závodech)
Adam Fellner (Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích)
Martin Kučera (Paraklub Jeseník, parašutismus)

Kategorie žen:
Helena Schrommová (sjezdové lyžování)
Hanka Slúková (Tělovýchovná jednota Zlaté Hory, silový trojboj)

Osobnost sportu:
Jiří Tománek (Tělovýchovná jednota Zlaté Hory, fotbal)

Nejúspěšnější sportovec okresu Jeseník za rok 2018:
Romana Labounková (Bikrosklub Jeseník, horská kola (fourcross))