Celek z lázeňského města s favorizovaným protivníkem dlouho držel krok a hosté o svém tříbodovém zisku rozhodli až v samotném závěru hry.

Ještě ve 36. minutě totiž svítil na ukazateli skóre stav 4:4, když domácí dokázali dorovnat dvoubrankovou ztrátu. Jenže potom třikrát v řadě inkasovali a bylo po nadějích. Nic na porážce nezměnil ani pátý jesenický gól, který pouze uzavřel skóre do konečné podoby 5:7.

„Vyhráli jsme, ale já spokojený vůbec nejsem, protože jsme udělali zase celou řadu individuálních chyb a dostali laciné branky, na druhé straně jsme znovu neproměňovali vyložené šance, dnes jsme na to naštěstí nedoplatili, ale v předchozích zápasech ano,“ okomentoval na klubovém webu Slavie vydřenou výhru nad Jeseníkem trenér Pražanů Nenad Veljkovič. 

„Bojovali jsme, kluci se snažili, do stavu 4:4 jsme se to snažili trochu otevřít. Bohužel nemáme žádný bod a musíme tak v dalších zápasech bojovat dál. Chybělo nám možná trochu štěstí, dostávali jsme góly z brejků. Za druhý poločas by možná byla remíza spravedlivá,“ doplnil poté hodnocení pátečního klání jesenický kouč Milan Novák.

AC Gamaspol Jeseník – SK Slavia Praha 5:7 (2:3)

Branky: 5. Marcinov (Novák), 12. Macura (Mráz), 34. Plhák (Mráz), 36. Marcinov, 40. Macura (Vavrač) – 4. Brychta (Homola), 8. Brychta (Homola), 11.Směřička, 27. Novotný (Míča), 36. Homola (Hrdina), 39. Novotný, 40. Hrdina. Rozhodčí: Vaněk, Kolbaba.

Jeseník: Till - Novák, Vavrušák, Mráz, Macura, Žák, Plhák, Marcinov, Vavrač, Kozelský. Trenér: Milan Novák.

Slavia: Kubíček - Míča, Novotný, Lištván, Hrdina, Brychta, Arsovski, Homola, Směřička, Turek, Trenér: Nenad Veljkovič.