Letos se jim stal osudným celek Zlín Lions, jenž v základní části soutěže vybojoval bronzovou příčku, Šumperk následně vstupoval do vyřazovacích bojů ze sedmé pozice.

„V sérii se Zlínem jsem chtěli na půdě soupeře vyhrát alespoň jedno utkání, což se nám hned v prvním duelu povedlo a paradoxně jsme nebyli daleko od zisku i druhého bodu hned v následujícím střetnutí. Tam ale byli šťastnější domácí,“ prozradil úvodem Deníku jeden z nejzkušenějších hráčů Asperu Petr Matěj.

Asper Šumperk vypadl ve čtvrtfinále play-off se Zlínem. Sérii prohrál 1:3 na zápasy.
OBRAZEM: Florbalistům Asperu končí sezóna. Ve čtvrtfinále nestačili na Zlín

Na úvod tým z podhůří Jeseníků urval výhru 7:6 v prodloužení, poté však padl těsně 7:9. Domů si tedy přivezl nadějný nerozhodný stav a před svým publikem chtěl zaútočit na postup.

„V domácím prostředí pak byla extrémně důležitá sobota. Tam jsme sice začali dobře, vedli jsme 2:0, ale tím, jak hrajeme prakticky celou druhou půlku na dvě pětky, se postupně začal projevovat úbytek sil a nutno podotknout, že jsme taky nedokázali udržet nervy na uzdě,“ přiznal šumperský útočník.

„Stejně jako v sobotu, tak i v neděli jsme obdrželi tresty za nesportovní chování. A když nám ze sestavy vypadnou na deset minut klíčoví hráči a hrajeme zbytečně moc oslabení, potom se hraje těžko,“ litoval nekázně Petr Matěj.

Před bouřlivou kulisou nakonec Asper neuspěl ani v jednom domácím utkání. Nejprve prohrál 3:9 a poté 5:8. Zlín tedy ovládl sérii 3:1 na zápasy.

„Paradoxně jsme i přes sobotní prohru odehráli velmi slušné utkání i v neděli, které bylo opět dramatické. V samotném závěru jsme se ještě při stavu 5:7 pokoušeli dotáhnout, ale tentokrát obdržíme za nesmyslný faul červenou kartu, která se ve florbalovém prostředí rovná vyloučení do konce utkání s trestem 2+2 minuty a bylo hotovo,“ popsal jednu z dost možná klíčových situací celého čtvrtfinále.

Anketa o nejlepšího trenéra v Olomouckém kraji
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Toužené semifinále tedy nevyšlo, přesto už jenom účast v play-off na ligové úrovni je pro malé okresní město určitě skvělou vizitkou.

„Celkově hodnotím sezónu velmi pozitivně, cílem pro Šumperk je a vždy bude uhájit příslušnost k Národní lize, což se nám ve druhé, jak se říká kritické sezóně postupem do play-off povedlo. Musíme si uvědomit, že pracujeme ve velmi skromných podmínkách, kdy si sami hráči přispívají na to, abychom takovou soutěž vůbec mohli hrát,“ uvedl zcela otevřeně Petr Matěj.

„Jsem pyšný, že máme v Šumperku ligu, kterou z pětadevadesáti procent hrají kluci, kteří v Šumperku s florbalem začínali nebo přišli v mládežnických kategoriích. Nyní nám navíc dorůstá zajímavá generace florbalistů, kteří věřím, že naváží na hráče typu Trávníčka či Mrázka, jenž jsou tomuto sportu oddaní a i ve vyšším věku patří k naprosto klíčovým personám našeho týmu,“ dodal závěrem matador s číslem 69 na zádech.