Právě domácí borci soutěž ovládli a vybojovali dva nejcennější kovy.

První příčku obsadil vedoucí TJ Lokomotivy Šumperk Tomáš Pliska, jenž trhnul 97 kilogramů a v nadhozu stačil na 120 kilogramů. Ačkoli se umístil ze všech nejlépe, se svým výkonem nebyl zcela spokojený.

„Dá se říci, že jsem se přiblížil k vahám, které běžně na soutěžích chodím jako základy. Kombinace stresu z přípravy a bolavých zad bohužel neumožnila, abych zvedl o něco víc. I když jsem moc chtěl, prostě to nešlo,“ mrzelo Plisku.

Co ho naopak mohlo těšit, byl úspěch jeho bratra Michala. Ten totiž bral pěknou druhou pozici po zvládnutí 90 kilogramů jak v trhu, tak v nadhozu.

Mezi nejlepší trojici absolutního pořadí se vtěsnala i jedna žena. Držitelka titulu Mistryně České republiky ve vzpírání Masters a účastnice letošního Mistrovství Evropy žen Julie Švecová za sebou nechala řadu siláků. Členka oddílu Vzpírání Haná zvedla 72 a 83 kilogramů, což jí stačilo na bronzový kov.

Město Šumperk ještě reprezentovali veterán Ladislav Pliska (celkově 10. místo), Zbyněk Košťák (celkově 13. místo) a Ivana Kalousková (celkově 16. místo).

Udělali dobrou věc

Šumperští vzpěrači navíc nezklamali ani v doplňkové soutěži, kterou bylo namotávání závaží. Probíhalo následovně: otáčením kolíku v napnutých rukách závodníci namotávali těleso určité váhy, odpovídající jejich věkového kategorii. Cvik byl ukončen ve chvíli, kdy se závaží dotklo kolíku. První příčku obsadil Zbyněk Košťák, ze třetího místa se radovala Ivana Kalousková.

Akci završila účast na charitativní sbírce s názvem Tahej pro Kamilku, v rámci níž jednotliví sportovci i celé oddíly přispívají na rehabilitaci mladé slečny.

„Doufáme, že i finanční příspěvek šumperských vzpěračů pomůže nejen zlepšit zdravotní stav malé Kamilky, ale také motivovat další sportovce a kluby k podpoře této akce,“ dodal Tomáš Pliska.