Zápas začal ve svižném tempu, oba celky chtěly aktivní hrou potvrdit předzápasová prohlášení, že pomýšlí na plný bodový zisk a dařilo se jim to. Skóre otevřel ve 13. minutě hostující Rolenc, který obešel bránícího hráče u postranní lajny a po krátkém postupu z úhlu prostřelil Růžičku.

Jeseník reagoval zvýšením aktivity. Po třech minutách srovnal Furik, který byl na konci signálu z trestného kopu. Mělník zareagoval vysunutím bránění, což domácí ihned potrestali. Kozelský uhrál na pivotu míč pro Macuru, který střelou z osmi metrů procedil míč přes Soumara.

Po přestávce pokračovaly oba týmy aktivně, což přineslo ovoce jen Jeseníku. Nejprve sice Gamaspol zazdil přečíslení tři na dva, za minutu ale dostal podobnou šanci, a Vavrač tentokrát místo přihrávky překvapil sólovou akcí a střelou. Dvoubrankový náskok Jeseník uhájil i proti sedmiminutové hře Olympiku s brankářem v poli.

Karel Trnečka, trenér Mohelnice
Mohelnice trápila lídra, ale zase neuspěla, rozhodl jediný gól

Jiří Gnida (předseda AC Gamaspol Jeseník): „Nevím, do jaké míry se mi před hráči podařila skrýt nervozita, něco podobného jsem totiž ještě nezažil. A to samé jsem viděl i u kluků, na začátku bylo v naší mezihře nevídané množství chyb, paradoxně nám asi pomohl až gól v naší síti. Herně šlo o vyrovnaný zápas, rozdíl mezi týmy byl v přípravě zakončení. Mělník převážně střílel z větších vzdáleností, zatímco my jsme si pozice připravovali důkladněji. Jsem přesvědčený, že právě díky tomu je radost ze zasloužené výhry na naší straně. Být efektivnější, mohli jsme si ušetřit ten dramatický závěr. Své hráče musím pochválit, s naší premiérou v první lize se popasovali výtečně.“

Pavel Šuba, (trenér SK Olympik Mělník): „Výsledkem jsme hodně zklamání, ale když neproměníme tak vyložené šance, jako byla ta za stavu nula-nula, kdy šli dva naši hráči na domácího brankáře, tak si ani vyhrát nezasloužíme. Při našem vedení jedna-nula přišel naprosto zbytečný faul a po té skvěle sehraná standardka domácích, při které jsme se nechali přehrát jak malí kluci. A aby tomu nebylo málo, v té samé minutě jsme nezachytili jednoduchý náběh a rázem je utkání otočené a domácí nahoře. Zcela zbytečně. Do půle jsme předvedli ještě dvakrát totální selhání v gólové šanci. Druhá půle přinesla podobný obrázek, domácí skvěle bránili a my byli bezzubí. Několik našich nadějných akcí skončilo nepřesnostmi a ztrátami míče, z čehož pramenil i třetí obdržený gól. Náš sólový nájezd pak skvěle zlikvidoval domácí brankář, několik závarů skončilo domácími brejky. V závěru ruka domácích v brankovišti skončila jen úsměvem a pokrčením ramen rozhodčího. Bylo vidět, že na některých hráčích se projevila nervozita z prvního ligového utkání a nepodali optimální výkon.“

Gamaspol Jeseník - Olympik Mělník 3:1 (2:1)

Branky: 16. Furik (Vavrač), 17. Macura (Kozelský), 25. Vavrač - 13. Rolenc (Vokoun).

Gamaspol Jeseník: Růžička, Till - Plhák, Řezníček, Vavrušák, Furik, Macura, Mráz, Kozelský, Vavrač, Marcinov. Trenér Milan Novák.

Olympik Mělník: Soumar, Jenč - Malák, Prejsa, Vokoun, Sváta, Gabčo, Šuba, Němec, Koubek, Rolenc, Šup. Trenér Pavel Šuba.

zdroj: gamaspol.wz.cz