Již tradiční událost vzbuzuje mezi veřejností čím dál větší zájem. Dvanáctikilometrový běh po polních a lesních cestách totiž není určen jen profesionálním vytrvalcům, ale i amatérům.

„V minulých ročnících se závodu zúčastnilo spoustu amatérských snaživců, kteří s běháním neměli příliš velké zkušenosti a odnesli si super zážitek,“ potvrdil ředitel Vikýřovické dvanáctky Pavel Směšný. „Doufáme, že to tak bude i letos, protože nám jde hlavně o dobrou atmosféru,“ dodal.

Přichystali novinky

Oproti předchozím letům závod dozná výrazných změn. Kvůli lepšímu sociálnímu zázemí a většímu prostoru jej pořadatelé přesunuli na fotbalové hřiště do Vikýřovic. Vzhledem k tomu prošla úpravami i samotná trasa závodu.

„Snažili jsme se zachovat maximum z původní trati, ale nějaké změny se udělat musely,“ pokračoval Směšný. „Celková délka a náročnost však zůstávají takřka stejné.“ Účastníky čekají i další novinky. Mimo jiné zavedení elektronické časomíry a rozšíření jednotlivých kategorií pro běžce. Pro část přihlášených budou k dispozici jako dárek sportovní čelenky.

Trať Vikýřovické dvanáctky měří přesně 11 kilometrů a 600 metrů. Muži i ženy se mohou registrovat celkem do pěti kategorií, jež jsou rozděleny podle věku (do 29, 39, 49 let a od 50 let výše). Do 27. prosince je možné provést registraci online na webu www.vikyrovicka12.cz. Přihlášení po internetu vyjde na 150 korun, při platbě na místě pak na 200 korun.

Loňský ročník závodu ovládl s výsledným časem 41 minut a 56 vteřin Jan Kostecký (TJ Šumperk), druhý skončil Štěpán Kuriš a třetí Martin Timko.