„Byla to dobrá jízda, dal jsem do toho maximum. Chtěl jsem projíždět hlavně rychle zatáčky, což se mi povedlo. Trať se mi líbila, dojezd z kopce byl velmi rychlý. Měl jsem za cíl vyhrát aspoň jednu etapu, takže jsem moc spokojený,“ řekl vítěz.

Podvečerní start úvodní časovky na náměstí v Jeseníku a přilehlých ulicích se odehrával v dobré atmosféře, lidé v zástupech lemovali bariéry a povzbuzovali závodníky, kteří se prali s okruhem dlouhým 3100 metrů a převýšením 22 metrů.

Na dlouhou dobu se v čele usadil Mathieu Kockelmann z Lucemburska, který v čase 3:46 prolétl trasou, na níž žádný ze závodníků podle pravidel nesměl použít speciální časovkářské kolo ani speciální helmu.

Fanoušci sledovali výkony talentovaných cyklistů. Jack Rootkin Gray z Velké Británie proletěl trasu průměrem 49,82 km/h a ujal se vedení. Následně předvedli sílu talentovaní mladíci z Německa. Moritz Kretschy z zvládl okruh v čase 3:42, záhy jej překonal Tobias Buck-Gramcko, když byl o necelou vteřinu rychlejší. Na krátký okamžik se na první pozici vklínil Dán Carl Frederik Bevort časem 3:39.32. Ovšem než si stačil pocit lídra užít, byl na pozici vedoucího muže opět Němec: Henri Uhlig.

Skvělý výkon ale předvedl Gautherat, který jezdí za AG2R Citroën z World Tour. Pokořil bájnou hranici padesáti kilometrů a prolétl okruh rychlostí 50,96 km/h. Dvacetiletý borec, který letos absolvoval Monumenty Paříž-Roubaix a Kolem Flander, byl žhavým favoritem na celkové prvenství a famózním výkonem si přivlastnil žlutý trikot.

Z českých závodníků byl nejlepší Pavel Novák na čtrnácté pozici se ztrátou sedmi vteřin, pětadvacátý Filip Řeha nabral manko devět sekund. „Jsem spokojen, trať byla pěkná, i když na těch kostkách se nejelo ideálně. Těším se hlavně na další etapy, v kopcích se cítím dobře a vyhovují mně. S časem jsem spokojen, i když dnes se o ničem nerozhodovalo, následné etapy budou o něčem jiném," řekl Pavel Novák, který je jedním z lídrů českého výběru.

Zdroj: Czech Tour