Už nyní je na nedělní závod přihlášeno přes dvě stovky jezdců.

„Je tolik zájemců, že budeme muset od rána jezdit kvalifikace. Jako jediný závod v republice musíme zorganizovat kvalifikace ve všech třech kategoriích,“ informoval Oldřich Hájek, ředitel šumperského závodu. Největší nával je zatím v kubatuře do 125 ccm, kde bylo do minulého týdne přihlášeno přes sedmdesát jezdců. V kategorii Open míří do Šumperku také téměř sedm desítek jezdců, veteránů bude přes šedesát.

„Do finálových jízd půjde čtyřicet jezdců z každé kategorie. Kdo se tedy neprosadí v ranních kvalifikačních jízdách, pojede domů,“ vysvětluje Hájek. Kvalifikace začnou prosévat závodní pole už od osmé hodiny ranní.

„Pojede se hned od rána natvrdo. Kvalifikace jsou kolikrát tvrdší, než odpolední závody,“ podotýká šéf šumperského závodu.
V Šumperku na Rapotínské stráni se pojede čtvrtý podnik seriálu PAP OIL CUP 2007, mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu tříd 125 ccm–MX2, Open a Veterán. Je zřejmé, že šumperský závod bude letos tím rekordním v počtu jezdců. „Je to proto, že závodníkům se u nás líbí,“ zní lakonická odpověď Oldřicha Hájka. Do Šumperku se chystá i náš nejlepší motokrosař Martin Žerava, který si loni na Rapotínské stráni zlomil ruku. „Do Šumperku se bojím těšit, kvůli zlomené ruce, ale tratě se neobávám,“ informoval Deník Žerava.

Hlavní závod začíná ve 13.30 hodin.