„Takového výsledku si cením o to víc, že se mi podařil na domovském stadiónu. Je to opravdu bomba,“ neskrýval spokojenost nadšený sportovec vozíčkář, jenž závodí v barvách AK Olomouc.

Tomu se dařilo zejména v hodu oštěpem, kde za sebou nechal i soupeře z jiných zemí a díky výkonu 23,60 bral celkové prvenství.

Disk ovládl coby nejlepší z Čechů hodem dlouhým 23,96. V součtu s ostatními závodníky skončil druhý za protivníkem ze Srbska.

Domácí primát následně vybojoval také ve vrhu koulí (výsledek 8,08). Celkově pak byl třetí, když se před něho protlačili zástupci Bosny a Hercegoviny a Srbska.

Kromě zmíněných národností z Balkánu se na červencové akci v hanácké metropoli představili rovněž i závodníci Spojených arabských emirátů, Maďarska či Slovenska.

„Konkurence tak byla pestrá a kvalitní,“ prozradil dále s úsměvem Dušan Ščambura, kterého v nejbližší době čeká další várka závodů v rámci České republiky.

„Bohužel jsem ale musel odpískat plánovanou akci v Maroku, protože se mi nepodařilo sehnat dostatek financí od sponzorů,“ konstatoval sportovec.

Prestižní Světové hry v Portugalsku, které jsou v plánu letos v listopadu, si však ujít nenechá a věří, že pro Olomoucký kraj vybojuje další cenné kovy.

„Tady už mám naštěstí peníze našetřené a pojedu. Pro mě tento závod bude takovým vrcholem letošního roku,“ dodal závěrem Dušan Ščambura.