Závěr druhé nejvyšší soutěže orientačních běžců uspořádal oddíl SK OB Zlín v okolí Tlusté hory u Zlína. Do závěrečných bojů se ze Severky Šumperk nominovalo celkem 14 závodníků.

V tradičním valašském kopcovitém terénu se o poslední body popasovalo celkem 430 závodníků z celé Moravy. Dosud panující horké letní sluníčko vystřídalo studené a větrné počasí. Přesto bylo většině závodníků pořádně horko, zejména ze závěrečných několika stovek metrů před cílem, vedených do krutého kopce.

V sobotu na klasické trati se ze dvou dívek Severky prosadila do první desítky pouze Hana Horvátová, která v D-12 skončila devátá.

Chlapci zabodovali o něco více, když v H-14 si rozdělili všechna místa na stupních vítězů v pořadí: 1. Marek Minář, 2. Petr Horvát a 3. Tomáš Staněk. V H-16 nepopulární "bramboru" obsadil Filip Ostřanský. V H-18 vybojoval Radek Coufal 5. místo a v H-20 získal Jan Přikryl stříbrnou medaili.

Čtveřice veteránů ukázala mladým, že ještě do starého železa nepatří. V ženské kategorii D-40 se prosadila do desítky Iveta Ostřanská svým 8. místem a o kategorii výše v D-45 vybojovala Zdenka Králová stříbro.

Oba veteráni své kategorie tentokrát vyhráli. Josef Ostřanský výrazně porazil všechny soupeře a zejména domácího soka ze Zlína v H-65 a stejně si vedl i Vratislav Sita v H-75.

V neděli se ve stejném terénu běžela krátká trať. Dívky se tentokrát mezi nejlepší neprosadily. Z tria chlapců v H-14 již tradičně nedal nikomu šanci Marek Minář, který opět zvítězil. Na stupně vítězů jej 3. místem doprovodil Petr Horvát a Tomáš Staněk se musel spokojit s 10. místem. V H-16 si o dvě místa proti sobotě pohoršil Filip Ostřanský a skončil na 6. místě, stejně jako v H-18 Radek Coufal. Kategorii H-20 při nízké účasti vyhrál Honza Přikryl, což však jeho výkon nijak nesnižuje.

Veteránky se proti sobotě ještě zlepšily a Iveta Ostřanská zůstala těsně pod stupni vítězů, když vybojovala 4. místo v D-40. Až na nejvyšší příčku vystoupila v neděli v D-45 Zdenka Králová.

V odvetě za sobotu podlehl Josef Ostřanský v H-65 domácímu borci v závěru o několik vteřin a získal stříbro. V nejstarší kategorii H-75 opět své soky pokořil Vratislav Sita a zvítězil.

Letošní sezona orientačních běžců vyvrcholí o příštím víkendu mistrovstvím ČR na klasické trati u Ledče nad Sázavou. I této vrcholné akce se zúčastní výprava běžců Severky Šumperk.