Navíc se o tento výkon postaraly hned dvě závodnice. Olympijská vítězka z Ostravy Lenka Tomandlová se bludovskou dráhou prohnala za fantastických 16,88. Konkurovat jí dokázala jen česká rekordmanka Šárka Jiroušová, která zvládla stovku za 16,97.

Ostatní závodnice tomuto boji jen uctivě přihlížely, i když kvalita byla také tady zcela nepochybná, protože dohromady 23 závodnic se dostalo pod 19 sekund.

Zmíněné dvě dívky však ukázaly, že letos běží úplně jinou ligu. Za sebou nechaly téměř sekundovou propast, kde ale zuřil boj o třetí místo.

Šest závodnic se vtěsnalo do rozmezí jedné a půl desetiny sekundy. O pořadí na třetím a čtvrtém místě rozhodoval dokonce výsledek horšího naměřeného pokusu, protože ten lepší (17,72) měly Zdeňka Ježková a Magda Krayzlová stejný.

Větší vyrovnanost výkonů měla obhájkyně loňského vítězství SHOCK! Poháru a bronz tak putoval zásluhou Magdy Krayzlové do Těškovic.

Jihočeská závodnice se musela spokojit se čtvrtým místem. O pouhé 3 setiny zpět zůstala úřadující mistryně republiky Andrea Hrouzková.

Divácky atraktivní nadstavbou je tradiční vyřazovací závod. A že je úplně o něčem jiném, to dokázala Petra Čekalová, která se do finále prokousala až ze sedmé příčky. Tam už ale byla nad její síly toho dne neporazitelná Lenka Tomandlová. V boji o třetí příčku Šárka Jiroušová porazila Zdeňku Ježkovou.

V mužské kategorii se postavilo na start celkem 131 borců a bylo se opravdu na co dívat. Celkem dvaačtyřicet časů pod osmnáct vteřin. Celý závod nakonec ovládl letošní mistr republiky mezi hasiči profesionály Pavel Krpec.
Bludovskou stovku zvládnul za rovných 16 sekund. Za ním zůstal o 11 setin český rekordman Jakub Pěkný a o další čtyři setiny zpět Martin Stuchlík. O čtvrté místo se podělili Václav Novotný a David Grůza.

Nejkvalitnějších výkonů se početné publikum dočkalo ve čtvrtfinále. Pavel Krpec vyřadil Davida Grůzu časem 15,53. Podobně šel dál Jakub Pěkný, který za 15,54 vyprovodil Jakuba Paulíčka. Oba dva nejrychlejší muži základní části se setkali ve finále, kde Pavel Krpec potvrdil svoje vítězství. Třetí místo získal bez boje Martin Roháč, kterému v malém finále vzdal Martin Stuchlík.

SHOCK! Pohár 2010 pokračuje třetím závodem první srpnovou neděli v Třeštině.

Karel Švéda