V obou duelech na vlastní palubovce se sice celek z podhůří Jeseníků rozehrával trochu pomaleji, nakonec však pokaždé za podpory zaplněné haly dokázal otočit nepříznivé skóre a uspět.

V sobotním klání měl Asper po první třetině na kontě jednobrankové manko, během prostřední části ale zasypal soupeře šesti brankami, sám pak v tomto dějství neinkasoval a nakročil tak za prvním bodem v sérii.

Hlavním hrdinou úvodní bitvy byl na domácí straně především autor pěti gólů Daniel Venouš, v základní části nejlepší střelec týmu.

V nedělní odvetě se poté Šumperk dlouho nemohl dostat do tempa, řadu minut působil zakřiknutým dojmem a dobře hrající hosté si vypracovali tříbrankový náskok.

Asper se prosadil až teprve před polovinou utkání a snižující branka mu vlila novou krev do žil a do konce druhého dějství srovnal krok.

Následná přestřelka během třetí periody vyzněla lépe pro domácí hráče, kteří tak pojedou do Písku s dvěma výhrami v zádech. Jihočeská odveta je na programu v sobotu 12. března, případný čtvrtý zápas by se hrál o den později.

„Zatím se nedá říct, že by v této sérii byl některý z týmů výrazně lepší. Písek nás překvapil svojí tvrdou hrou do obrany, dokázal si dobře poradit s naším napadáním. Jsem proto moc rád, že jsme vytěžili maximum z domácí atmosféry. Když nám bylo nejhůř, nakopla nás plná hala,“ prozradil bezprostředně po druhém utkání kapitán Asperu Jiří Trávníček.

„Oba zápasy rozhodovaly opravdu maličkosti. Je skvělé, že do Písku pojedeme za stavu dva nula. Víme, že nás u soupeře bude čekat bouřlivá atmosféra, na florbal tam chodí plno lidí, určitě to bude těžké. Každopádně tam jedeme vyhrát a sérii chceme na jihu Čech ukončit. Nechceme se s tím párat déle, než je nutné, věříme si. Ale je nám jasné, že poslední krok bývá nejtěžší,“ doplnil lídr šumperské kabiny.

Asper Šumperk – FbC Písek 10:5 (2:3, 6:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 1. Mrázek (Trávníček), 18. Venouš, 22. Kováč, 27. Trávníček (Kamler), 29. Venouš (Kamler), 29. Matěj (Šíma), 31. Venouš, 36. Kamler (Mannl), 44. Venouš, 58. Venouš (Malínek) – 7. Mikeš, 13. Mixan (Cigánek), 20. Kolínský (Mikeš), 44. Měřička, 48. Měřička (Cigánek). Rozhodčí: Kroupa, Chovanec. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 256.

Šumperk: Malínek - Kamler, Vařeka, Harapát, Vlček, Maus, Hruban, Fleischmann, Trávníček, Venouš, Mrázek, Mannl, Matěj, Šíma, Zapletal, Kováč, Mondek, Mareček, Kašpar.

Asper Šumperk – FbC Písek 8:6 (0:2, 4:2, 4:2)

Branky a nahrávky: 27. Matěj, 32. Šíma (Vlček), 37. Maus (Hruban), 40. Mannl (Matěj), 43. Vlček, 44. Trávníček (Venouš), 47. Mannl (Šíma), 58. Matěj (Harapát) – 15. Kolínský (Kučera), 16. Měřička (Cigánek), 25. Biskup (Štěpán), 39. Cigánek, 42. Šanda (Trkovský), 53. Kučera (Cigánek). Rozhodčí: Kroupa, Chovanec. Hráno bez vyloučení. Diváci: 211.

Šumperk: Byvan - Kamler, Vařeka, Harapát, Vlček, Maus, Hruban, Trávníček, Venouš, Mrázek, Mannl, Matěj, Šíma, Kováč, Mondek, Zapletal, Fleischmann, Kašpar, Mareček.