V sobotním duelu proti hráčům z Baťova města vedl Asper již v 5. minutě tříbrankovým náskokem, hosté však stačili do přestávky kontrovat na rozdíl gólu.

Na začátku druhé třetiny pak dokonce Zlín srovnal krok. Šumperk se přesto dokázal oklepat a postupně se dostal až do trháku 7:3 a tím prakticky rozhodl o osudu celého klání, v němž nakonec domácí uspěli dvouciferným rozdílem.

Neděle poté přinesla o poznání větší drama. S Orlovou, která loni Asper vyřadila v play off, sehrál šumperský celek dramatické a docela vyhrocené utkání, ve kterém domácí opět těžili z dobrého začátku.

Protivník z Ostravska se v dalším průběhu hry sice dokázal držet na dostřel a během třetího dějství navíc dvakrát vyrovnal, hráči Asperu přesto ukázali charakter a nervózní klání dotáhli do vítězného konce.

Další divizní zápas sehraje šumperský Asper v sobotu 28. září na půdě soupeře, když se v prestižním derby potká s florbalisty Uničova.

FbC Asper Šumperk - Zlín Lions 10:4 (3:2, 4:1, 3:1)

Branky a asistence: 3. Mannl (Matěj), 4. Kamler, 5. Matěj (Maixner), 32. Šíma (Trávníček), 34. Mannl (Dohnal), 38. Matěj (Šíma), 39. Trávníček (Mannl), 45. Trávníček (Venouš), 56. Venouš (Vařeka), 56. Mannl (Zapletal) – 7. Vořechovský (Štěpánek), 12. Vořechovský (Štěpánek), 23. Pospíšil (Žáček), 60. Žáček (Vořechovský). Rozhodčí: Killar, Kubáč. Vyloučení: 4:6, navíc Vařeka (Šumperk) 5 minut hrubost. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 45.

Šumperk: Byvan - Šíma, Mannl, Hruban, Mondek, Trávníček, Kamler, Zapletal, Jeřábek, Patsch, Maixner, Matěj, Dohnal, Vařeka, Venouš.

FbC Asper Šumperk - 1. FbK Eagles Orlová 9:6 (4:1, 1:3, 4:2)

Branky a asistence: 12. Trávníček (Venouš), 12. Maixner, 13. Trávníček (Zapletal), 17. Matěj (Šíma), 31. Mrázek (Vařeka), 43. Trávníček (Mrázek), 57. Šíma (Matěj), 59. Mannl (Šíma), 60. Trávníček (Šíma) – 11. Závoda (Milerský), 22. Kučera (Milerský), 23. Tököly (Kučera), 33. Milerský (Šrámek), 42. Kučera (Louda), 54. Malínek vlastní. Rozhodčí: Repček, Tietz. Vyloučení: 7:5, navíc Krmášek (Orlová) 5 minut hrubost. Využití: 3:0. Diváci: 20.

Šumperk: Malínek - Šíma, Mannl, Hruban, Mrázek, Mondek, Trávníček, Kamler, Zapletal, Jeřábek, Patsch, Maixner, Matěj, Dohnal, Vařeka, Venouš.