Soutěž mistrů uzavřela letošní požární Holba Cup

Nemrlov - Soutěží mistrů v Nemrlově byl zakončen letošní ročník Holba Cupu v požárním sportu. Akce se zúčastnilo deset nejlepších družstev mužů, sedm týmů žen a stejný počet veteránských výběrů.

17.9.2016

Vítěz letošního Holba Cupu, družstvo SDH Hrabišín. Foto: Roman Jírů

Soutěž byla dvoukolová, když trať pro všechny kategorie byla v prvním kole osazena překážkami a to kolejemi a plůtky.

Mezi muži se v této části nejvíce dařilo domácímu Nemrlovu, který nástrahy tratě překonal za 15,12 sekundy. Zavěsila se za něj Nemile časem 16,07 a na třetí místo se protlačil Pavlov (16,10).

V kategorii žen se první kolo nejvíce povedlo Chromči, která trať zvládla za 20,07 vteřin. Dolní Libina potvrdila své kvality a dokončila za 21,67, třetí byl Pavlov (21,71).

V kategorii veteránů šel Hrabišín za svým cílem a chtěl dokázat, že i když mu uniklo vítězství v této kategorii v Holba Cupu, chce zvítězit na soutěži mistrů. Nakonec dosáhl času 19,59 vteřin a ujal se vedení. Druhý Sudkov absolvoval za 21,38 a třetí Sobotín za 21,96.

Druhé kolo pak v soutěži mužů bylo daleko složitější, neboť po sestřiku prvních dvou terčů byl po prodloužení vedení srážen ještě třetí terč.
S touto náročnou úlohou se nejlépe vyrovnal domácí Nemrlov a dokončil svůj pokus za vynikajících 29,24 vteřin. Nic za ním nezůstal pozadu ani Pavlov, který uspěl za 30,58 vteřin.

Třetí poté skončily Bohuslavice časem 32,63 vteřin. Celkovým vítězem v kategorii mužů se tedy stal Nemrlov před Pavlovem a Bohuslavicemi.
Kategorie žen a veteránů pak závodila na hladké trati a v tomto kole podala nejlepší výkon Hrabová časem 17,60 vteřin, následována Chromčí (18,66) a Dolní Libinou (19,20). Celkovým vítězem se pak zcela zaslouženě stala Chromeč před Dolní Libinou a Třeštinou.

V soutěži veteránů byl v tomto kole nejlepší Bratrušov za 19,63 vteřin, před Sudkovem (20,37) a Leštinou (20,56). Konečné prvenství získal Hrabišín před Sudkovem a Leštinou.

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Šumperk přišel o Smrže, navíc skončila jeho domácí série neporazitelnosti

Domácí série neporazitelnosti šumperských fotbalistů se zastavila na čísle třináct. V nedělním utkání divize byl nad jejich síly suverénní Tišnov, který si na severu Moravy připsal již jedenáctou výhru v řadě.