Šumperk reprezentovaly dva čtyřčlenné týmy. „Áčko“ ve složení Jitka a Lenka Machytkovi, Michaela Janků a Sabina Žandová a „Béčko“ Barbora Grežová, Anna a Marie Paraska a mladičká Markéta Hermannová.

„Všechna děvčata předvedla vyrovnané výkony, ale opět většinu zradila kladina. Deseticentimetrová lávka holkám nepřeje, vždy se tam objeví alespoň malé zakolísání, které holky stojí cenné body v konečném součtu,“ hodnotila trenérka GK Šumperk Jana Žandová

Mladičká Markéta Hermannová společně s Barčou Grežovou měly na tomto nářadí druhou nejvyšší známku obtížnosti a ostatní týmové kolegyně byly hned v závěsu. Bohužel některé zaznamenaly pád. Naopak bradla klapla na výbornou. Děvčata zařadila nové prvky a odměnou jim byla nejvyšší známka za obtížnost a bez pádu.

Lenka Machytková s trenérkou
Šumperská gymnastka bojovala na mistrovství ČR, její sestra zase v kvalifikaci

Dalším úspěšným nářadím byla prostná. „Byla nádhera vidět náročné akrobatické řady doplněné gymnastickými skoky s rozsahem,“ pokračovala Žandová.

V konečném součtu družstvo A jen s těsným odstupem skončilo za Prostějovem druhé a zajistilo si účast na MČR družstev, které se bude konat v Ostravě.

Družstvo B bylo třetí. Splnilo požadovaný bodový limit, a tak trenérka Silvie Urbanová požádala o divokou kartu, která jim byla udělena. Do Ostravy se tak vydají obě družstva, aby se pokusila zvítězit a postoupit do I. Ligy. Nejúspěšnější ve čtyřboji byla druhá Jitka Machytková a třetí Michaela Janků.

Olomoucký přebor pokračoval i v dalších kategoriích – III., IV. a V. liga. Šumperský gymnastický klub měl své zastoupení v nejmladších kategoriích IV. a V. ligy. Družstvo IV. ligy bylo oslabeno, když dvě závodnice nemohly do Prostějova odjet z důvodu udělené karantény. Elišku Langerovou a Ivanu Svobodovou doplnila Lucie Paraska.

Litovelští fotbalisté uzavřeli sezonu 2020/21 přátelským derby zápasem proti Července (4:2). Martin Jindra
Kapitán Litovle Jindra: Chtěl bych být výš, kopačky vyměním teď za polobotky

„Ta během týdne musela zvládnout náročnější sestavy, ale hlavně přeskok – přemet přes stůl. Vše zvládla a holkám pomohla k zisku stříbrné medaile,“ pokračovala trenérka.

Děvčata byla nejmladším družstvem této kategorie. Přesto se probojovaly na stupně vítězů a na krk jim byla zavěšena stříbrná medaile. V jednotlivcích se na třetí místo probojovala Ivana Svobodová.

I v další kategorii V. ligy byly členky GK Šumperk nejmladším družstvem. „Bezchybnými sestavami na bradlech, pěknou kladinou, slušným přeskokem a výbornými prostnými byly velkým překvapením,“ prozradila Žandová.

Její svěřenkyně Patricie Petrová, Adéla Jurásková, Ester Evjáková, Terezie Paraska a Viktorie Peduzzi s náskokem tří bodů vystoupily na nejvyšší stupeň a z Prostějova si zaslouženě odváží cenné prvenství a titul přebornice kraje. „Velkou oporou družstva byla Patricie Petrová a Terezie Paraska, která nedávno oslavila teprve sedm let. Patricie obsadila první místo a Terka třetí,“ uzavřela Žandová.