Přestože je aktuálně sportovní dění utlumeno vinou pandemie koronaviru, lidé z této iniciativy se snaží fungovat stále stejně jako v předchozích letech. A přispět na dobrou věc pak může kdokoliv.

„Asi není v této zvláštní době lepší příležitost, než obdarovat tolik zkoušené děti. Vždyť jestli je větší radost než obdarovaného, tak je to radost dárce,“ říká zakladatel iniciativy Děti dětem Rostislav Vaněk.

„Možná to zní jako fráze, ale v tomto případě nerozdáte pouze radost dětem, ale pomůžete i jejich rodinám, které se tak statečně perou se zdravotními důsledky svých často velmi nemocných dětí,“ doplňuje záhy.

Do letošní akce Ježíšek 2020 se už zapojila řada známých osobností, jako jsou například fotbalový internacionál David Rozehnal, brankář šumperských Draků Marek Peksa, senátor Miroslav Adámek, baskytarista kapely Fleksible Zdeněk Vlček nebo ultrabiker Radomír Čížek.

Velkým přítelem iniciativy Děti dětem je mimo jiné i fotbalový klub SK Sigma Olomouc. Pomáhají bývalí hráči, trenéři či funkcionáři.

„Pomocnou ruku svými příspěvky podala ale i řada „obyčejných“ lidí. Myslím si, že správným postojem je pomáhat i ve zlých dobách těm, kteří jsou na tom ještě hůře,“ dodává Rostislav Vaněk.

Součástí akce je třeba dražba dresů osobností iniciativy Děti dětem. Více informací získáte na webu www.deti-detem.com v sekci Ježíšek 2020 nebo na facebooku.

Hokejisté Šumperku. Ilustrační foto
Draci míří k bitvě do Sokolova, chtějí si odvézt dobrý výsledek