První tým byl složen především ze zkušených hráčů, kteří od sezóny 2019/2020 budou působit v kategorii dorostenců. Tento soubor se pak netajil ambicemi na jednu z medailí.

„Přechod z velkého hřiště na systém 3+1 byl na první pohled problém, kluci moc nevěděli, jakým způsobem hrát a jak si přebírat hráče soupeřů,“ mrzelo kouče Asperu Petra Matěje.

Než se Šumperk stačil srovnat s menším hřištěm, tak podlehl Předměřicím a záhy i mužstvu složenému hlavně z hráčů pražského Tatranu. Po těchto prohrách se šance na stupně vítězů rozplynuly a Asper si tak zahrál pouze play off B o umístění.

„Kluci se přesto dokázali s každým dalším zápasem zlepšovat, sice nás osmička minula, ale alespoň play off B jsme dokázali vyhrát,“ doplnil Petr Matěj.

Druhý tým byl složen z talentovaných mladších žáků a starších kolegů, kteří začínají druhou sezónu v této kategorii. V týmu tak nebyl žádný hráč ročníku 2004.

„Nezkušenost a mladí bohužel nestačila na daleko statnější soupeře, na druhou stranu si naše dvojka za svoje výkony alespoň jedno vítězství zasloužila. Řada zápasů však skončila těsnou prohrou. Kluci ale herně nezklamali a nabrali cenné zkušenosti,“ okomentoval vystoupení druhého výběru Asperu Petr Matěj.

Výsledky FbC Asper Šumperk I

Základní skupina: Předměřice 1:3, IBK Naklid (Tatran) 3:5, Hradečtí Lvi FBC Sion 5:2

Play off B: Broumov 4:2, Hradečtí Lvi FBC Sion 6:1, Dobruška II 3:0

FbC Asper Šumperk I: Juráň - Černohous, Wind, Jarmar, Svoboda, Flašar, Kašpar, T. Kubíček.

Výsledky FbC Asper Šumperk II

Základní skupina: Skuteč 1:2, Rumcajsové Jičín 1:2, Dobruška III 2:5

Play-off B: Cipísci Jičín 2:3, Dobruška III 3:5, Broumov 1:3

FbC Asper Šumperk II: V. Kubíček - Hýbner, Chovanec, Jecu, Jílek, Ston, Doubrava, Jelen.