Čeká na ně dlouhá a náročná trať, která je provede přes vrcholky Jeseníků a Kralického Sněžníku. Běžci budou muset zdolat vrcholy Pradědu, Kralického Sněžníku či Suchého vrchu. Papírově trasa měří 168 kilometrů, v reálu ale borci ujdou dvě stě až dvě stě padesát kilometrů podle toho, kudy se vydají. Start i cíl je v Pavlínině dvoře.

Na start se postaví i šumperský vytrvalec Pavel Paloncý, který bude spolu s Filipem Šilarem obhajovat loňské vítězství. V kategorii smíšených týmů bude startovat Eva Filipiová ze Šumperka, jež na trať vyrazí s Petrem Walou.

„Na poslední chvíli jsem musela shánět nového parťáka. Už to vypadalo, že závod budu muset vzdát ještě před jeho zahájením, ale nakonec k sobě mám kolegu, kterému věřím, přestože to pro něj bude první zkušenost z podobné akce," řekla Eva Filipiová,

Pořadatelé připravili před středečním startem Rock Point – Zimní výzvy bohatý doprovodný program. Ten zahájí v patnáct hodin v Pavlínině dvoře kapela Madalen. Po ní zahrají skupiny Zákaz vězdu a Burani z New Jersey. Od devatenácti hodin se divákům představí jednotliví účastníci, kterým popřeje mnoho zdaru starosta města Zdeněk Brož. Těsně před samotným startem ve dvacet hodin nebe rozzáří ohňostroj.

„Věřím, že návštěvníci sportovcům připraví pro start odpovídající kulisu a užijí si slavnostní start s nimi," pozval na slavnostní start ředitel závodu Pavel Zitta.

Kulturní odpoledne bude mít totiž benefiční charakter. Výtěžek ze symbolického vstupného, které je dvacet korun, pořadatelé věnují na léčbu Lukáše Bílého. Ten se narodil s dětskou mozkovou obrnou. Je upoutaný na invalidní vozík a potřebuje prostředky na speciální léčbu.