Ve sportovní hale v Praze - Chodově se uskutečnil v sobotu 18. května v pořadí již čtvrtý turnaj veteránů ve stolním tenisu. Pořadatelům se prezentovalo celkem 255 hráčů nejen z České republiky, ale také ze Slovenska.

Miloš Matějíček opět startoval v kategorii 70, ve které se tentokrát prezentovala téměř padesátka hráčů, o konkurenci měl tak jesenický reprezentant postaráno.

Hráči byli rozlosováni do třinácti skupin, přičemž Matějíček svou tříčlennou skupinu s přehledem vyhrál a postoupil do vyřazovacího pavouku jako hráč číslo jedna.

V úvodním kole nejprve s přehledem vyřadil 3:0 na sety Danaje z Dolních Beřkovic, aby následně po velkém boji (3:2) postoupil přes domácího Vícha.

V semifinále narazil jesenický hráč na Eduarda Novotného z Velkých Losin, tedy dalšího zástupce Olomouckého kraje. Opět se radoval z výhry 3:0 a postupu do finále, kde se potkal se svým tradičním rivalem Hrnčiříkem, kterého porazil bez ztráty setu a bral letošní čtvrté turnajové prvenství.

Za vítězství v pražském turnaji získal Miloš Matějíček 350 bodů a s celkovým počtem 1390 bodů vede suverénně průběžnou tabulku hráčů kategorie 70 po čtyřech odehraných akcích.

Další turnaj ve stolním tenisu veteránů se uskuteční

15. června 2019 v Hostinném v Podkrkonoší. Účast Miloše Matějíčka na veteránských turnajích v roce 2019 finančně podporuje Olomoucký kraj.

Dne 22. června 2019 se pak v Bratislavě uskuteční přátelské mezinárodní střetnutí veteránů ve stolním tenisu Slovensko – Česká republika. Z Olomouckého kraje byli na akci nominováni Rostislav Stuchlý z Mohelnice, Eduard Novotný z Velkých Losin a také jesenický Miloš Matějíček.