Po zlatých medailích ve šplhu (Holešov 26.a 27. března) a ve sportovní gymnastice (Tábor 30. března) děvčata zazářila i 23. a 24. dubna ve Frýdku-Místku, kde doslova soupeřky deklasovala rozdílem třídy. Tento úspěch byl umocněn navíc stříbrnými medailemi chlapeckého družstva, které odjíždělo na tuto soutěž vůbec poprvé a v roli outsidera.

Skvělý výsledek družstev byl navíc doplněn medailemi v kategorii jednotlivců a umístěním v jednotlivých disciplínách.

Silový víceboj zahrnuje v kategorii děvčat čtyři disciplíny: hod plným míčem 3 kg z místa, šplh na tyči 4,5 m s přírazem, trojskok snožmo z místa a sedy-lehy s oporou nohou (1minuta).
Šumperským děvčatům zacinkaly medaile: zlatá – Kateřina Skopalová (hod míčem – 930 cm), Pavlína Sopperová Pavlína (šplh – 3,0 sec.), stříbrná – Kateřina Skopalová (sed-leh – 61), bronzová – Dominika Harásková (šplh – 3,1 sec.).

Celkové vítězství v kategorii děvčat si odvezla Kateřina Skopalová za 254 bodů, stříbrnou medaili Dominika Harásková za 234,5 b. a tento perfektní výkon družstva potvrdily čtvrtým místem Pavlína Sopperová za 231 b. a 16. místem Veronika Černocká za 213,4 b. V dívčí kategorii startovalo 48 děvčat.

Soutěž chlapců byla velice vyrovnaná a o konečném výsledku rozhodovaly doslova desetiny bodů. Velmi přísní, ale na všechny závodníky stejně nároční rozhodčí neodpustili žádné špatné provedení, proto byl souboj chlapců dramatický až do posledního cviku.

Chlapecké disciplíny tvoří tlaky s činkou v lehu (75 % hmotnosti závodníka), shyby na doskočné hrazdě, trojskok snožmo z místa a vznosy na doskočné hrazdě.

Oporou šumperského družstva byl Michal Rabenseifner, který získal v kategorii jednotlivců bronzovou medaili ziskem 220,50 bodu a zlatou za vítězství v disciplíně vznosy (43 opakování), desáté místo patří Patriku Keprtovi, 21. skončil David Novikov a 39. Jakub Dolanský.

V pořadí družstev rozhodlo pouhých 0,65 bodu o zlaté a stříbrné medaili, která tedy putuje do Šumperka.